27°C bezchmurnie

Nieruchomość na Nowym Rynku 28 nie znalazła nowego właściciela

Z powodu braku ofert nie doszedł do skutku przetarg na sprzedaż nieruchomości przy Nowym Rynku nr 28 w Łowiczu.

Wczoraj (19 kwietnia) w ratuszu miał odbyć się drugi przetarg na zbycie nieruchomości przy Nowym Rynku 28. Postępowanie jednak nie doszło do skutku, ponieważ nikt nie wpłacił wymaganego wadium w wysokości 50 tys. zł.

Wystawiona na sprzedaż nieruchomość ma 791 mkw powierzchni. Na działce stoją dwa parterowe budynki: mieszkalny o powierzchni 97 mkw i gospodarczy o pow. 91 mkw. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomość jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową i usługową użyteczności publicznej. Na posesji można wznieść maksymalnie trzykondygnacyjny budynek. Obowiązuje zabudowa pierzejowa od strony przylegających ulic i placu.

Cena wywoławcza w pierwszym przetargu wynosiła 900 tys. zł. W kolejnym postępowaniu została obniżona o 50 tys. zł. Burmistrz powiedział nam, że najprawdopodobniej zostanie ogłoszony trzeci przetarg, na razie jednak nie wiadomo czy cena zostanie obniżona.

Nieruchomość na Nowym Rynku 28 nie znalazła nowego właściciela komentarze opinie

  • gość 2018-04-20 13:53:25

    Jak Burmistrz chce sprzedać działkę za ponad 1000zł/m2, a sam nie kupił terenu po jednostce wojskowej po cenie stu paru zł? Nie opłacało się? Dziwne.

Dodajesz jako: Zaloguj się