Niestety Księżak z porażką…

Koszykówka, Niestety Księżak porażką… - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 20/10/2019 12:41

Nie udało się drużynie trenera Michała Spychały zwyciężyć kolejnego meczu 5. kolejki I ligi koszykówki męskiej. W sobotę, 19 października KS Księżak Łowicz przegrał na wyjeździe mecz z KK Timeout Polonia 1912 Leszno 75:88.

Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Księżaka i zakończyła się dwoma punktami przewagi.  W drugiej przewaga jeszcze wzrosła i schodząc na przerwę łowiczanie prowadzili siedmioma punktami. Jednak widać było, że już w drugiej kwarcie przyszło załamanie, które utrzymało się do końca spotkania. Trzecia kwarta to jedna wielka katastrofa naszej drużyny. Słaba skuteczność rzutów, wolne tempo rozgrywanych akcji - to wszystko zaważyło na końcowym wyniku. Wprawdzie w ostatniej części meczu drużynie trenera Michała Spychały udało się trochę odrobić straty, ale gospodarze ponownie odskoczyli do trzynastu punktów.

5. kolejka I ligi koszykówki męskiej:
KK Timeout Polonia 1912 Leszno – KS Księżak Łowicz 88:75 (18:20, 16:21, 30:14, 24:20)
Księżak: Piotr Robak 20 (2×3), Mikołaj Stopierzyński 18 (2×3), Arkadiusz Kobus 17 (5×3), Michał Samsonowicz 7 (2×3) i Mikołaj Grod 3 (1×3) oraz Łukasz Ratajczak 10
Leszno: Filip Dylewicz 21 (4×3), Kamil Chanas 15 (3×3) Nikodem Sirijatowicz 12 i Robert Skibniewski 11 (3×3).

Kolejny mecz już 26 października o godzinie 18.00, tym razem u siebie.  KS Księżak Łowicz podejmie KS Górnik Trans.eu Wałbrzych.

1. STK Czarni Słupsk (1) 5 10 399-369
2. PTG Rawlplug Sokół Łańcut (3) 4   8 385-320
3. KKS Polfarmex Kutno (9) 4   7 339-306
4. GKS Tychy (5) 5   7 412-408
5. KS Pogoń Prudnik (7) 5   7 417-430
6. KS Księżak Łowicz (6) 5   7 413-426
7. KK Timeout Polonia 1912 Leszno (12) 5   7 418-433
8. KS Górnik Trans.eu Wałbrzych (2) 3   6 254-189