Niewykorzystany rzut karny i minimalna porażka Pelikana z liderem

Piłka nożna, Niewykorzystany karny minimalna porażka Pelikana liderem - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 27/04/2019 20:34
Martyna Czekalska

Pelikan Łowicz przegrał z Sokołem Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:0) w sobotnim (27 kwietnia) meczu 24. kolejki grupy pierwszej III ligi. W pierwszej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Michał Wrzesiński.

Sędzia podyktował rzut karny w 17. minucie spotkania za faul w polu bramkowym na Macieju Kaczorowskim. Do jedenastki podszedł Michał Wrzesiński, ale trafił tylko w poprzeczkę. Wcześniej bramkarz gospodarzy miał problemy po strzale z rzutu wolnego Grzegorza Wawrzyńskiego.

W pierwszej połowie miejscowi właściwie tyko raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Patryka Orła. Po rzucie wolnym niepilnowany Przemysław Woźniczak uderzył głową, ale golkiper Pelikana był na posterunku. W 30. minucie prawą stroną przedarł się Dawid Kieplin i wycofał do Macieja Kaczorowskiego. Pomocnik przyjezdnych przymierzył z około 11 metrów, niestety przeniósł piłkę nad bramką.

Jedyny gol w meczu padł w 69. minucie. Podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka rozgrywali rzut wolny na połowie Pelikana. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Dawid Cempa, który umieścił futbolówkę tuż przy słupku. Łowiczanie kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Grzegorz Wawrzyński.

- Mając klarowne sytuacje znowu nie strzelamy i dostajemy bramkę po stałym fragmencie gry. Gdy nie wykorzystuje się karnego, to ciężko myśleć o wygranej - przyznał po meczu trener Mykola Dremliuk.

W następnej kolejce biało-zieloni zmierzą się na własnym boisku z Ruchem Wysokie Mazowieckie. To były klub aktualnego szkoleniowca łowiczan. O sentymentach nie ma jednak mowy.

- Chcę wygrać mecz z Pelikanem. To, czy naszym następnym rywalem jest Ruch czy inna drużyna, to dla mnie obojętne. W końcu musimy zwyciężyć, bo jedna wygrana w rundzie wiosennej to za mało – przyznaje Dremliuk.

Mecz z Ruchem odbędzie się 5 maja (niedziela) o godzinie 11:15 na stadionie miejskim przy ul. Starzyńskiego 6/8.

Sokół Aleksandrów Łódzki – Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)
Dawid Cempa 69

Sokół: Bartosz Kaniecki – Karol Żwir, Artur Gieraga, Przemysław Woźniczak, Bartłomiej Rakowski – Piotr Kasperkiewicz, Jakub Szarpak – Jakub Rozwandowicz (66 Dawid Sarafiński), Dominik Pecyna (62 Bartłomiej Maćczak), Paweł Kaczmarek (90 Aleksander Ślęzak) – Dawid Cempa.

Pelikan: Patryk Orzeł – Kacper Kaczorowski, Bartosz Broniarek, Grzegorz Wawrzyński, Michał Adamczyk – Krystian Mycka, Krystian Stolarczyk (84 Piotr Piekarski) – Dawid Kieplin, Maciej Kaczorowski (77 Sebastian Czapa), Michał Wrzesiński – Damian Szczepański (75 Michał Żółtowski).

Żółte kartki: Przemysław Woźniczak, Karol Żwir (Sokół) – Bartosz Broniarek, Michał Wrzesiński (Pelikan).

Czerwona kartka: Grzegorz Wawrzyński (Pelikan).

Sędzia: Bartosz Banasiak (Łódzki ZPN).

Niewykorzystany rzut karny i minimalna porażka Pelikana z liderem komentarze opinie