Nikłe szanse na przebudowę Sochaczewskiej i Dolnej w tym roku

Inwestycje, Nikłe szanse przebudowę Sochaczewskiej Dolnej - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 18/09/2017 16:43
Katarzyna Gajda

Przebudowa ulicy Sochaczewskiej i Dolnej stanęła pod wielkim znakiem zapytania. W Urzędzie Miejskim w Łowiczu unieważniono drugi przetarg na zadanie.

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia z powodu braku ofert unieważniono pierwszy przetarg na przebudowę dwóch ulic w dzielnicy Korabka. Grzegorz Pełka, naczelnik miejskiego wydziału Inwestycje i Remonty wyrażał wówczas nadzieję, że kolejne postępowanie cieszyć się będą większym zainteresowaniem.

Nic z tego. 12 września zakończył się termin przyjmowania ofert w drugim przetargu i podobnie jak w poprzednim, tak i w tym nie wypłynęła żadna oferta.

Dzisiaj (18.09) urzędnik w rozmowie z nami przyznał, że realizacja inwestycji w tym roku stoi pod wielkim znakiem zapytania. - Sądzę, że firmy, które wykonują takie zadania zablokowały się innymi pracami. Trudno na tę chwilę powiedzieć co dalej tzn. czy ogłosimy kolejny przetarg w tym czy przyszłym roku – powiedział nam Grzegorz Pełka.

Przypomnijmy, że zadanie polegało na wykonaniu nawierzchni na 230 m odcinku ulicy Sochaczewskiej, od skrzyżowania z ul. Poznańską do końca zabudowań. Droga w tym miejscu miałaby szerokość 5,5 m. Inwestycja miała zostać połączona z przebudową 120-metrowego odcinka ulicy Dolnej, od Legionów do Lipowej.

Osiedlowe drogi obok nowych nawierzchni zyskałyby chodniki, wymienione zostałyby także krawężniki. Do zadania wykonawcy należałoby również wyregulowanie pionowych istniejących urządzeń podziemnych włazów żeliwnych i skrzynek zasuw wodociągowych.

Na przebudowę Sochaczewskiej zarezerwowano w budżecie 100 tys. zł, tyle ile na każdą z inwestycji obywatelskich. Przebudowa Dolnej pochłonie około 120 tys. zł.

 

Nikłe szanse na przebudowę Sochaczewskiej i Dolnej w tym roku komentarze opinie

  • gość 2017-09-18 22:27:03

    DWORCOWOM BEDO JESZCZE PRZEBUODWYWOĆ? OSZALAŁY?

  • gość 2017-09-19 21:24:44

    To co widać na zdjeciu TO jest.....ULICA?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Reklama
 Reklama