Noc Muzeów 2019 w Łowiczu (program)

Wystawy, Muzeów Łowiczu (program) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 13/05/2019 15:18
Martyna Czekalska
MAJ 18
Muzeum w Łowiczu, ul. Stary Rynek godz: 17:00

Wernisaż wystawy malarskiej, koncert chóru ze Szwecji, rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, zwiedzanie z przewodnikiem PTTK ekspozycji historycznej i etnograficznej Muzeum w Łowiczu to jedne z atrakcji tegorocznej edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w najbliższą sobotę (18 maja).

Program Nocy Muzeów 2019 w Łowiczu

Dla miłośników fotografii:
Rozstrzygnięcie konkursu „Muzealne Spotkania z Fotografią” / Dziedziniec, godz. 17.00
Nagrodzimy artystyczny wysiłek młodych fotografów i zaprezentujemy ich prace publiczności.
 
Dla pasjonatów historii:
Wystawa „Łowiczanie w walce o niepodległość” w siedzibie Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu (ze zbiorów Archiwum, Muzeum w Łowiczu i osób prywatnych). Liczba miejsc ograniczona, odbiór wejściówek w Archiwum do 17 maja 2019 r. / Wejście przez kaplicę, godz. 17.00 – 19.00
 
Dla dociekliwych:
„Historyczny miszmasz…” – gra muzealna / I piętro, godz. 17.30 – 21.00
Czy znają Państwo dobrze wystawę historyczną Muzeum w Łowiczu? Pora się przekonać! ? Zachęcamy do udziału w grze tropem łowickich eksponatów.
 
Dla chodzących późno spać:
Zwiedzanie ekspozycji historycznej i etnograficznej z przewodnikiem PTTK/ I i II piętro, godz. 20.00, 21.30 Historia Łowicza i Księstwa Łowickiego w pigułce. Ciekawostki z przeszłości miasta i regionu, interesujące biografie wybitnych mieszkańców ubarwione anegdotami oraz opowieść o sztuce ludowej. Tego nie można przegapić!
 
Dla rodzin:
„Księżacka Primabalerina” – warsztaty plastyczne / II piętro, godz. 18.00 – 21.00
Łowiczanka może być baletnicą. ? Zachęcamy młodszych i starszych do wykonania papierowej postaci Primabaleriny w regionalnej sukni. Stwórzmy własną pamiątkę z łowickiej Nocy Muzeów!
 
Dla wielbicieli malarstwa:
„Podróż. Malarstwo Aldony Zając” – wernisaż wystawy / parter, godz. 19.00
Zacytujmy słowa artystki opisującej ekspozycję: „Wystawa jest zbiorem około 30 obrazów powstałych w ostatnich czterech latach. Są to opowieści o tym, co jest w życiu fascynujące – jego nieprzewidywalności. Poznawanie ciągle czegoś nowego, tego co się przydarza. Stałe są jedynie ziemia, niebo, powietrze, przestrzeń i światło. STAŁE ? Przecież ciągle inne!” Gwarantujemy moc przeżyć estetycznych.
 
Dla melomanów:
„Od klasyki do szwedzkiej muzyki ludowej” – koncert w wykonaniu „Choir of Joy” ze Szwecji / Kaplica barokowa, godz. 20.30 Gratka dla miłośników muzyki chóralnej. Bogaty repertuar utworów kompozytorów klasycznych, połączonych ze skandynawską muzyką tradycyjną. Muzyka w sam raz na ukoronowanie nastrojowego, muzealnego wieczoru.
 
Dla sympatyków muzyki i malarstwa:
Wystawa „Pejzaż mazowiecki w muzyce polskiej. Malarstwo Marii Wollenberg-Kluza / I piętro, godz. 17.00 – 22.00 Zachęcamy do obejrzenia obrazów inspirowanych muzyką Fryderyka Chopina oraz m.in. Mieczysława Karłowicza, Zygmunta Noskowskiego, Henryka Wieniawskiego, Karola Szymanowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Piękno krajobrazu inspirowanego muzyką mistrzów.
 
Wstęp wolny!
 
Organizatorami wydarzenia są Muzeum w Łowiczu, Starostwo Powiatowe w Łowiczu, łowicki oddział Archiwum Państwowego w Warszawie oraz Łowicki Ośrodek Kultury, a współorganizatorami Urząd Miejski w Łowiczu i PTTK Oddział Łowicz.
 
Sponsorami łowickiej odsłony Nocy Muzeów są Bank Spółdzielczy Ziemi Łowickiej w Łowiczu, Agata RTV AGD Multimedia oraz Hurtownia Artykułów Papierniczych i Biurowych „Papirus”.

Nasza relacja z Nocy Muzeów 2018

Noc Muzeów 2019 w Łowiczu (program) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama