Nocne poszukiwania nad zalewem w Lasku Miejskim

Osoby zaginione, Nocne poszukiwania zalewem Lasku Miejskim - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 01/08/2016 11:30

Ponad trzy godziny trwały nocne poszukiwania osób, które miały pozostawić nad brzegiem zalewu wodnego za Laskiem Miejskim rzeczy osobiste, w tym ubrania. Na szczęście zgłoszenie okazało się fałszywe, zaś poszukiwani byli cali i zdrowi.

 Wczoraj (31 lipca) po godzinie 21 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie od jednego z wędkarzy łowiącego ryby na zbiorniku wodnym za Laskiem Miejskim o tym, że na brzegu leżą rzeczy osobiste, mogące świadczyć o osobach kąpiących się w wodzie. Problem jednak w tym, że mężczyzna od dłuższego czasu nie widział tam nikogo.

Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze policji, którzy zebrali zeznania od znajdujących się w okolicy wędkarzy. Żaden z nich nie widział osób kąpiących się w zbiorniku. Zapadła jednak decyzja o poszukiwaniach, w których oprócz stróżów prawa uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwo Wodne. Przez ponad trzy godziny sprawdzano najbliższą okolicę, brzeg rzeki i jej dno. Bez większych rezultatów.

Po północy na policję zgłosił się świadek, dzięki któremu zagadka szybko została rozwiązana. Potwierdzając dziś to zgłoszenie, rzecznicy KPP w Łowiczu oraz KP PSP w Łowiczu byli oszczędni w przekazywaniu informacji. St. sierż. Łukasz Poborski mówił o osobie, która była nad zbiornikiem, jednak nie kąpała się. To ona miała zostawić tam rzeczy. Czy należały do niej i dlaczego tak postąpiła? Na te pytania nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Z kolei oficer prasowy łowickiej straży pożarnej st. kpt. Arkadiusz Makowski przyznał, że rzeczy należały do osób, które w ciągu dnia faktycznie przebywały nad wodą. Kiedy wracały do domu, przypadkowo część z nich zostawiły. Częściowo obie wersje pokrywają się z tym, co przeczytać można na facebookowym profilu Alarmowy Łowicz (prowadzony przez osoby związane ze strażą pożarną).

St. sierż. Poborski wskazuje, że w tym przypadku, głównym celem policji było sprawdzenie czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Przyznał, że obecnie KPP w Łowiczu nie prowadzi czynności wyjaśniających zdarzenie. Makowski z kolei zachwala czujność wędkarza, który zaalarmował odpowiednie służby. Wygląda na to, że sprawa została zakończona, trudno więc mówić o wyciągnięciu wobec kogokolwiek konsekwencji. Należy jednak pamiętać, że nasze roztargnienie czy pośpiech czasami może wywołać niepotrzebną lawinę działań, podjętych przez służby ratownicze.

 


Fot. zastępcze

Nocne poszukiwania nad zalewem w Lasku Miejskim komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama