Nocny pożar na złomowisku w Rząśnie

Straż Pożarna, Nocny pożar złomowisku Rząśnie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 13/03/2017 11:12

Prawie cztery godziny trwało gaszenie pożaru, który wybuchł w stacji demontażu pojazdów w Rząśnie. Spaleniu uległo: 2 tony kabli elektrycznych, 2 tony plastikowych części od pojazdów, 15 kontenerów, elewacja wiaty oraz 3 wraki samochodów. Kolejne 10 uległo opaleniu.Straty oszacowana na 30 tys. zł, w tym tysiąc to ściany wiaty. Wartość uratowanego mienia to pół miliona złotych. Jacek Szeligowski, komendant KP PSP w Łowiczu przyznał, że strażacy wstępnie określili, iż przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez osoby nieznane.

Pożar został zauważony około godziny 21. Łuna ognia i silne zadymienie widoczne były z kilku kilometrów. Pierwsze jednostki, które dotarły na miejsce stwierdziły, że pali się duża pryzma instalacji elektrycznych, które zdemontowane zostały z pojazdów. Pożar wybuchł w części składowej stacji, aby uniknąć rozprzestrzenianie się ognia i ochronić sąsiadujące budynki strażacy musieli działać szybko. W sumie na miejscu pracowało 15 jednostek straży – 5 z PSP z Łowicza, 7 z KSRG i kolejne 3 spoza niego. Pożar na złomowisku w Rząśnie (gm. Zduny) gasiło 71 strażaków.

Po blisko 4 godzinach za pomocą piany i wody ogień udało się opanować. W jego wyniku nikt nie ucierpiał. Pomocy medycznej potrzebował jedynie właściciel stacji demontażu, któremu udzielił się silny stres.

Na miejscu oprócz strażaków i ratowników medycznych byli również policjanci. Ostatnie jednostki do swoich baz powróciły około 1 w nocy.

 

Nocny pożar na złomowisku w Rząśnie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama