Szpital i opieka społeczna, aparaty łowickiego szpitala - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/10/2019 13:47
Mirka Czubak

Bardzo się cieszymy, że możemy co rok wesprzeć łowicki szpital dodatkowym i coraz nowocześniejszym sprzętem – mówił dziś (17 października) Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Kaliński podczas oficjalnego przekazania na oddział ginekologiczny dwóch nowych aparatów KTG.

Dwa nowoczesne aparaty KTG o wartości ponad 102 tys. zł trafiły na oddział ginekologi w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łowiczu. Sprzęt, który posłuży zarówno kobietom w ciąży jak i tym rodzącym (również w wodzie) przekazał oficjalnie dziś, 17 października burmistrz miasta Krzysztof Kaliński.

Nowe urządzenie do monitorowania akcji serca płodu zastąpi wysłużony, dwudziestoletni aparat KTG, z którego dotychczas korzystano na oddziale. Przekazane aparaty to Sonicaid Team 3 Series renomowanej firmy Huntleigh Healthcare, które dają lekarzom szerokie możliwości diagnostyczne.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku dzięki pomocy miasta, łowicki szpital zyskał dwa nowe łóżka porodowe (elektrycznie sterowane z kilkoma układami porodowymi dla pacjentki). Były one dopełnieniem wyposażenia oddziału, który wówczas przeszedł gruntowny remont. Miasto przeznaczyło na ich zakup 100.271,52 zł.

Jak zapowiedział burmistrz szpital może liczyć na podobną pomoc również w przyszłym roku.

Nowe aparaty KTG dla łowickiego szpitala komentarze opinie

 • gość 2019-10-17 14:50:10

  Pozdrowienia dla przesympatycznej P. Bogusi.

 • Rodząca - niezalogowany 2019-10-17 19:36:18

  W artykule wspomniany został poród w wodzie. W łowickim szpitalu co prawda jest dostępna nowa wanna, która w lutym b.r. nadal nie była używana. Zastanawia mnie co jest przyczyną, bo przecież nie brak wody :-p Chyba, że coś się zmieniło przez ostatnie miesiące?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-17 21:37:47

  Porodów w wodzie nie było, bo KTG do porodu w wodzie nie było. Czekamy teraz na pierwszy poród w wodzie! Poród w 2018 roku oceniam na 4+, opiekę poporodową i warunki na 5. Mimo, że wanna była tylko ozdobą.

 • gość 2019-10-17 22:58:59

  Rodziłam w lipcu z Panią Basią, kobieta anioł. Pozdrawiam serdecznie

 • Gość - niezalogowany 2019-10-19 08:12:51

  Z tego co się orientuję to chętnie przyjmą wszystkie rodzące które chcą rodzić w wodzie

 • Gość - niezalogowany 2019-10-26 09:36:59

  Fantastyczna opieka na najwyższym poziomie! , Z pewnością nie jedna prywatna placówka mogłaby brać przykład z tego jak opiekować się pacjentkami i jakie mieć do nich podejście, zwłaszcza podczas porodu.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama