Nowi szafarze w diecezji łowickiej

Kościół, szafarze diecezji łowickiej - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 2
 • Fotka nr 1 z 2
Portal lowicz24.eu 11/10/2019 07:39

W sobotę, 5 października o godzinie 15.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba promował 44 mężczyzn z diecezji łowickiej, którzy będą pełnić posługę szafarzy nadzwyczajnych komunii świętej.

Po półrocznym kursie, godzinach spędzonych na modlitwie i rekolekcjach w Spale do promocji przystąpiło 44 mężczyzn z diecezji łowickiej, m.in. z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu, św. Wawrzyńca w Sochaczewie, św. Bartłomieja w Rybnie, św. Szymona i Judy Tadeusza w Starej Rawie. Większość z nich to żonaci mężczyźni, ojcowie a nawet dziadkowie. 

Ich rolą będzie pomoc kapłanom w zanoszeniu Najświętszego Sakramentu chorym, a także udzielanie Go wiernym w czasie Mszy św., ale tylko wtedy, gdy liczba wiernych, chcących przystąpić do Komunii św. jest duża i czas jej trwania znacznie wydłużałby Eucharystię. Szafarze służą też pomocą również tym księżom, którym utrudnia udzielanie Komunii św. choroba lub podeszły wiek.

Na sobotniej uroczystości obecne były rodziny szafarzy a już w niedzielę w wielu parafiach zostali oni przedstawieni wiernym i po raz pierwszy przystąpili do posługi rozdzielania Komunii.

 

 

Nowi szafarze w diecezji łowickiej komentarze opinie

 • gość 2019-10-11 11:01:16

  Potem, na zapleczu, odbyło się uroczyste zlizywanie bitej śmietany z kolan temu w czapce?

 • gość 2019-10-11 15:14:20

  to nie jest czapka tylko głowa ryby wzięta z pogańskiego kultu egipcjan - tak dla ścisłości...

 • Janusz - niezalogowany 2019-10-11 19:12:34

  Ja mam rybkę na klapie bagażnika w moim passacie TDI. Podobno dodaje 26 punktów do odporności auta na wiosenną tęcze. Tak mi ksiądz Wiesław powiedział, sprzedając mi ten emblemat za 255 pln

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama