Nowoczesna pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie w ZSP nr 1 w Łowiczu

Edukacja, Nowoczesna pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 01/06/2019 21:54

W ramach projektu unijnego w miesiącu maju w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu została uruchomiona nowoczesna pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie oraz pracownia CAD z oprogramowaniem Solid Edge.

Zakupione zostały: tokarka i frezarka wraz z oprzyrządowaniem.
Pierwszą korzyścią, jaką oferują wszystkie obrabiarki CNC, jest udoskonalona automatyzacja. Wiele maszyn CNC może pracować bez nadzoru podczas całego cyklu obróbki, uwalniając operatora do wykonywania innych zadań. Ponieważ maszyna będzie działała pod kontrolą programu, poziom umiejętności wymagany od operatora CNC jest również zmniejszony w porównaniu do umiejętności i wiedzy potrzebnych w obsłudze maszyn konwencjonalnych.

Drugą ważną zaletą technologii CNC są spójne i dokładne detale. Dzisiejsze maszyny CNC oferują prawie niewiarygodną dokładność i powtarzalność. Oznacza to, że po przewinięciu programu można łatwo wyprodukować pięć, dziesięć lub tysiąc identycznych elementów w podobnej tolerancji wymiarowej.

Trzecia korzyść oferowana przez większość obrabiarek CNC to ich elastyczność. Ponieważ te maszyny są uruchamiane z programów, uruchomienie obróbki innego przedmiotu jest prawie tak proste, jak zmiana programu.
Dopełnieniem pracowni obrabiarek sterowanych numerycznie jest stworzenie nowoczesnej pracowni CAD (ang. Computer Aided Design) z oprogramowaniem Solid Edge.

Solid Edge to zestaw zaawansowanych w obsłudze narzędzi oprogramowania 3D zaspokajających całe spektrum potrzeb związanych z procesem technologicznym. Solid Edge łączy w sobie szybkość i prostotę bezpośredniego modelowania z elastycznością i kontrolą projektowania parametrycznego.

Utworzona pracownia będzie służyć uczniom naszej szkoły kształcącym się w zawodach technik mechatronik i technik mechanik w doskonaleniu umiejętności praktycznych potrzebnych i poszukiwanych na dzisiejszym rynku pracy.

Reklama

Nowoczesna pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie w ZSP nr 1 w Łowiczu komentarze opinie

 • gość 2019-06-02 13:02:19

  Brawo nareszcie coś dobrego !!!
  Tylko dlaczego Solid Edge - to raczej niszowa aplikacja ? Są dostępne licencje edukacyjne aplikacji powszechnie stosowany w przemyśle. Szczególnie dotyczy to CAM , bo raczej nikt od absolwenta ZSP nie będzie oczekiwał umiejętności modelowania ... więc CAD po co ?
  Aplikacje z grupy Autodesk ,ProE ( teraz CreO) czy Solidworks oferują bezpłatny dostęp do bibliotek modeli. I na takich modelach powinni ćwiczyć tworzenie ścieżek dla narzędzi przyszli operatorzy CNC

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 17:54:58

  Tylko po co CAD, no po to że CAD jest obowiązkowy na egzaminie zawodowym. Co do SolidWorksa o jakich licencjach piszesz dla szkół, widać nie jesteś w temacie, a poza tym SolidEdge jaki to program niszowy o czym ty mówisz

 • Gość - niezalogowany 2019-06-02 18:23:02

  Chłopie o pracy w CAD-dzie, to chyba masz niewiele pojęcie, raczej programy sprzedajesz. Jak na Creo można wrzucać dzieci, które pierwsze kroki stawiają modelowaniu, chyba w tym programie nie pracowałeś. Program posiada duże możliwości, ale jest bardzo
  męczący i nieprzyjazny w pracy dlatego firmy od niego odchodzą mając chociażby NX. Solid edge niszowy??? Wow szacun. Ciekawe skąd masz taką wiedzę??? Chyba z jakiegoś pudelka

 • gość 2019-06-02 22:15:07

  Jak sądzę dwa ostatnie komentarze były wrzucone przez "specjalistów" ,którzy będą uczyć te dzieci CAD-u ( po co absolwentom ZSP przyszłym operatorom CNC umiejętności modelowania ? - chyba tylko po to by swoją kulawą wiedzę na ten temat przekazać z zyskiem dla siebie a nie dla tych dzieci) na programie ,który jest rzadko wykorzystywany w przemyśle. Autorzy postów zanim zaczniecie komentować inny post wczytajcie się dobrze i ze zrozumieniem w jego treść. A dla Waszej informacji nie zajmuję się sprzedawaniem pudełek , od 11 lat pracuję na aplikacjach PTC czyli obecnie CreO . W tworzeniu projektu edukacyjnego dla przyszłych operatorów CNC należy brać pod uwagę potrzeby przemysłu a nie własne umiejętności i własne korzyści. I powtarzam jeszcze raz ,żeby być konstruktorem w CAD ukończenie ZSP zdecydowanie nie wystarcza. Więc skupcie się na szkoleniu dobrych operatorów CNC bo takich potrzebuje przemysł. A do tego te dzieci potrzebują opanować CAM a nie CAD

 • gość 2019-06-03 07:11:04

  Ja pracuje w cadach 15 lat. Jeżeli chodzi o creo to jest tragedia przecież tam jak się zapisuje jeden plik to każdy zapis to kolejny plik( dopiero w creo3 została dodana możliwość kasowania tych niepotrzebnie zapisanych plików... konkurencja się śmieje, to samo dotyczyło 2D, za każdym razem trzeba wchodzić w opcje i "robić" swoje ustawienia" tak było jeszcze w creo2, kolejna porażka ).
  A poza tym"specjalisto", jeśli przychodzi do obróbki z zew. firmy plik uniwersalny typu step , parasolid czy inny często jest z błędami więc trzeba go naprawić, więc nie strugaj fachury.
  Chłopie, gdzie tam jest napisane, że po technikum ktoś będzie konstruktorem.
  Tam są podstawy, a SE jest ze wszystkich programów najbardziej przyjazny do pracy dla kogoś kto zaczyna przygodę z cadem.
  Sorry, ale pojechałeś z tym creo, popracuj na różnych programach, nabierz doświadczenia dopiero się popisuj, bo na razie słabiutko u ciebie, jeżeli twierdzisz,
  szkoda tylko, że tacy 'fachowcy" jak ty nie są niszowi

 • gość 2019-06-03 13:58:18

  Jak widać ZSP nr 1 się rozwija. Rynek potrzebuje specjalistów, ale uczniowie nadal idą do liceów. Wybierajcie szkoły zawodowe! Tam na prawdę jest przyszłość.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-03 19:21:03

  Naprawdę super, tylko żeby młodzi to docenili i chcieli się uczyć, bo przemysł daje naprawdę duże możliwości

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama