Nowy dyrektor Muzeum w Łowiczu o planach rozwoju placówki (VIDEO, ZDJĘCIA)

 • Fotka nr 0 z 6
 • Fotka nr 1 z 6
 • Fotka nr 2 z 6
 • Fotka nr 3 z 6
 • Fotka nr 4 z 6
 • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 02/09/2019 20:30
Mirka Czubak

Dziś, 2 września Grzegorz Dębski, nowy dyrektor Muzeum w Łowiczu przedstawił swoje plany rozwoju łowickiej instytucji kultury – Mam nadzieję, że łowickie muzeum stanie się perełką wśród podobnych placówek i wrócimy do dawnych wzorców Muzeum Narodowego – mówił na dzisiejszej konferencji dla łowickich mediów.

Z dniem dzisiejszym (2 września) Zarząd Powiatu Łowickiego oficjalnie powierzył, na okres 5 lat, stanowisko dyrektora Muzeum w Łowiczu mieszkańcowi Kutna, Grzegorzowi Dębskiemu. Przypomnijmy, Marzena Kozanecka-Zwierz 16 lipca, po 11 latach, przestała kierować Muzeum w Łowiczu. Łowiczanka w połowie kwietnia zrezygnowała z przyczyn osobistych z dyrektorskiej funkcji.

Kutnianin sam zwrócił się do władz powiatu z pytaniem o możliwość kierowania placówką. Wcześniej pełnił już podobne stanowiska w Kutnie i Krośniewicach, a ostatnio pełnił funkcję naczelnika Wydziału Zabytków Ruchomych i Rejestru Zabytków w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Łodzi. Na stanowiskach kierowniczych 47-latek pracuje już ponad 15 lat.

Na dzisiejszej konferencji Dębski przedstawiał swoje plany związane z rozwojem łowickiego muzeum - Chcę wyjść z ofertą muzealną poza nasze mury, otworzyć się na miasto – zapowiada nowy dyrektor - planuję nawiązać też współpracę z pobliskim Muzeum w Arkadii i Nieborowie, aby ściągnąć do Łowicza turystów, którzy licznie odwiedzają te placówki - dodał.

Priorytetem jest obecnie otworzenie skansenu w Maurzycach dla odwiedzających. Po gwałtownej burzy, która 29 sierpnia zniszczyła część  zabudowań oraz powaliła sporo drzew, obiekt jest zamknięty. Władze powiatu łowickiego szukają pieniędzy na naprawy w kancelarii Premiera RP oraz ministerstwach. Fundusze z ubezpieczenia nie pokryją usunięcia nawet połowy szkód, które oszacowana na około 1 mln złotych. Skansen najprawdopodobniej zostanie otwarty dla zwiedzających w sobotę (4 września) .

Zdaniem Dębskiego to właśnie muzeum wsi łowickiej w Maurzycach powinno być główną wizytówką kultury łowickiej. Zapewniał, że dołoży wszelkich starań aby skansen zaczął „tętnić życiem”.  

 

 

Nowy dyrektor Muzeum w Łowiczu o planach rozwoju placówki (VIDEO, ZDJĘCIA) komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-03 13:35:42

  Czemu z kutna, czy w Łowiczu nie mamy wyksztalconych ludz? To mi sie nie podoba.

 • gość 2019-09-03 14:19:12

  Dajmy szansę facetowi. Przygotowany merytorycznie jest więc niech działa.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama