24°C pochmurno z przejaśnieniami

O życiu św. brata Alberta w SP 2 w Łowiczu

Wczoraj (8 listopada) w Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Łowiczu odbyło się przedstawienie „Być dobrym jak chleb” poświęcone życiu św. brata Alberta Chmielowskiego.

W szkolnym przedstawieniu wystąpili uczniowie klas 3-7 łowickiej „Dwójki”. Odgrywając okolicznościowe scenki z elementami pantomimy oraz śpiewu przybliżyli postać św. brata Alberta Chmielowskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial i ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Św. Ducha.

Adam Chmielowski, jeszcze przed wstąpieniem do zakonu i przyjmując imię Albert, walczył w powstaniu styczniowym. W jednej z bitew został ranny, w wyniku czego amputowano mu lewą nogę. Po upadku powstania studiował m.in. na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Swoje życie poświęcił jednak osobom biednym i bezdomnym, dla których zakładał przytuliska. W celu niesienia pomocy potrzebującym założył Zgromadzenie Braci Albertynów i Sióstr Albertynek.

Na koniec apelu uczniowie rozdali swoim kolegom i nauczycielom kromki chleba, zachęcając aby byli tak dobrzy jak św. brat Albert.

Dzieci przygotowały przedstawienie pod okiem nauczycielek Magdaleny Wójcik, Renaty Domińczak i Maryli Białas.

Fot. Karolina Pierzchała oraz Anna Chwalińska

O życiu św. brata Alberta w SP 2 w Łowiczu komentarze opinie

  • gość 2017-11-12 14:53:41

    Nie wiedziałem,że św.Albert żył w SP 2 w Łowiczu!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu