Obchody 100-lecia województwa łódzkiego

Portal lowicz24.eu 26/11/2019 20:53

W sali konferencyjnej II LO w Łowiczu, w dniu 26 listopada (wtorek), odbyła się uroczystość związana z obchodami 100-lecia województwa łódzkiego.

Program imprezy zawierał prezentację multimedialną o historii województwa łódzkiego, pokaz tańca współczesnego, prelekcję Tadeusza Żaczka o Wincentym Kaźmierczaku, propagatorze folkloru łowickiego, występ chóru Klubu Seniora „Radość” oraz recytacje wierszy i występ grupy tanecznej Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Można było też podziwiać wystawę grup plastycznych ŁUTW „Nowa Fala” i „Fascynacja”.

Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Łowiczu przygotowała specjalnie na tę okazję wystawę wydawnictw o województwie łódzkim, a młodzież z bursy zaprezentowała karykatury znanych postaci z regionu, m.in. Krzysztofa Krawczyka.

Gośćmi wydarzenia byli: zastępca dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Kamil Sobol, wicestarosta łowicki Piotr Malczyk i dyrektor  Łowickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu Tadeusz Żaczek.

Organizatorem wydarzenia była Bursa Samorządu Województwa Łódzkiego w Łowiczu, która realizuje projekt edukacyjny „Województwo łódzkie – jesteśmy jego częścią”.

Słodki poczęstunek przygotowała cukiernia "Chojecki" oraz "Cafe Bordo".

Obchody 100-lecia województwa łódzkiego komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-27 00:12:32

    No i radny Żaczek załatwił parkowanie w środku miasta bez problemów. Chwała dzielnemu radnemu.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama