Portal lowicz24.eu 03/05/2019 11:12

W dzisiejszym dniu, 3 Maja tuż przed godziną 11.00, rozpoczął się Przemarsz Patriotyczny z 50 metrową flagą RP, ulicami Łowicza.

Marsz miał swój początek na Skwerze Solidarności. Zebrało się jednak zbyt mało osób, aby rozwinąć ogromną flagę. Złożono więc ją na pół. Uczestniczyły w nim poczty sztandarowe, Starosta Miasta Marcin Kosiorek, członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w Łowiczu wraz z sympatykami Klubu Gazety Polskiej, przedstawiciele szkół ZSP Nr 1 w Łowiczu i ZSP Nr 2 w Łowiczu oraz przedstawiciele Społecznego Komitetu Obrony Praw i Wolności Obywatelskich „Veritas”.

Przed rozpoczęciem marszu uczestnicy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Przemarsz zakończył się tuż przed godziną 12.00 pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II na Starym Rynku.

W ten sposób uczczono 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku, a celem marszu było pokazanie Unii Europejskiej że Polska potrafi się jednoczyć i jest silnym narodem nie tylko dzisiejszego dnia.

 

Obchody 3 Maja w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama