Obchody 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w Łowiczu

Urząd Miejski, Obchody rocznicy powstania „Solidarność” Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 04/09/2017 23:05
Martyna Czekalska

W dniach 2-3 września w Łowiczu odbyły się uroczystości z okazji 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. W ramach obchodów rocznicowych zorganizowano m.in. drugi turniej zakładów pracy.

Pierwszy dzień obchodów przebiegał pod znakiem sportowej rywalizacji. W turnieju zakładów pracy wzięli udział przedstawiciele siedmiu firm i instytucji. Swoje reprezentacje wystawiły Winiary Kalisz, ZPOW Agros Nova, Baumit, OSM Łowicz, ZEC Łowicz, miejscy samorządowcy, pracownicy oświaty oraz strażacy PSP w Łowiczu.

Funkcjonariusze łowickiej straży pożarnej zdominowali gry zespołowe, zwyciężając w turnieju piłki nożnej i piłki siatkowej. W rywalizacji pań pod siatką najlepsze okazały się zawodniczki Winiar Kalisz. Jak zauważyła Monika Felczyńska z łowickiego Baumitu, przede wszystkim liczyła się jednak dobra zabawa.

Oprócz gier drużynowych przeprowadzono konkursy rekreacyjno-sportowe, m.in. rzut lotką, skok w dal z miejsca czy rzuty piłeczkami do celu. W konkursie dla szefów firm, urzędów i instytucji zwyciężył komendant powiatowy łowickiej straży pożarnej Jacek Szeligowski. Strażak wyprzedził Monikę Marcinkowską z Winiar oraz Katarzynę Kędziorę z Baumitu.

- Poranny deszcz nie wystraszył uczestników, a później dopisała pogoda - cieszy się Krzysztof Suchecki, organizator łowickich obchodów 37. rocznicy porozumień sierpniowych, które dały początek „Solidarności”. - Wszyscy dobrze się bawili, wyniki nie były najważniejsze, jednak zwycięzcom należy się uznanie i sława.

Niedzielne uroczystości miały już bardziej oficjalny charakter. Związkowcy z pocztami sztandarowymi złożyli kwiaty na Skwerze „Solidarności” oraz pod pomnikami błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i św. Jana Pawła II.

Podczas uroczystej mszy świętej w łowickiej katedrze modlono się w intencji Ojczyzny oraz członków NSZZ „Solidarność”.

Obchody 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama