Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja w Łowiczu (DUŻO ZDJĘĆ)

Uroczystości patriotyczne, Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Łowiczu (DUŻO ZDJĘĆ) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 03/05/2019 14:03

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Łowiczu rozpoczęły się o godzinie 12 mszą święta odprawioną przez księdza biskupa Andrzeja Franciszka Dziubę. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod pomnikami Synom Ziemi Łowickiej oraz Jana Pawła II.

W dzisiejszy piątek, w Łowiczu odbyła się uroczystość upamiętniająca 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W Bazylice Katedralnej o godzinie 12.00 odbyła się msza święta pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby. Przypomniał on w homilii dzieje obecności Maryi w historii polskiego narodu i kościoła. Na koniec mszy świętej zgromadzeni usłyszeli słowa modlitwy Piotra Skargi za  Ojczyznę.

Następnie pod Pomnikiem Synom Ziemi Łowickiej Bojownikom o Niepodległość i pomnikiem Papieża Jana Pawła II złożyli kwiaty przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta, delegacje stowarzyszeń, związków zawodowych, kombatantów oraz uczniowie i nauczyciele łowickich szkół.

Na koniec uroczystości, pod pomnikiem Jana Pawła II, burmistrz Krzysztof Kaliński przypomniał zebranym o historii polskiej Konstytucji zaś po tym, wszyscy zebrani odśpiewali "Barkę", ulubioną pieśń naszego papieża.

 

Obchody Święta Konstytucji Trzeciego Maja w Łowiczu (DUŻO ZDJĘĆ) komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-03 15:30:28

    Jaka jest rola kościoła w uchwaleniu konstytucji? Taka ze nieudalnie ją blokowała... tyle w temacie!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-03 18:35:19

    Do przedmówcy - dziś jest nie tylko święto państwowe, ale też kościelne.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-03 20:08:52

    Przeczytaj tytuł artykułu oraz jego treść.. po co wspominasz że w tym samym dniu jest rownież swięto kościelne?!... swoją drogą to ze kościół ustanowił swoje święto jako konkurencję do naszego Narodowego to też kabaret, bądź obłuda (jak kto woli)..'

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama