OCH! Film Festiwal: spotkanie z Katarzyną Trzaską

Kino, Festiwal spotkanie Katarzyną Trzaską - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
Portal lowicz24.eu 29/01/2019 23:46
Martyna Czekalska

Film Katarzyny Trzaski „Wieś pływających krów” otworzył sekcję Dokument w ramach 20. edycji OCH! Film Festiwalu w Łowiczu. Po wtorkowym (29 stycznia) seansie w sali kameralnej kina Fenix odbyło się spotkanie z autorką filmu.

Katarzyna Trzaska była kolejnym gościem specjalnym jubileuszowej edycji filmowego festiwalu w Łowiczu. W sobotę, na inaugurację 20. OCH! Film Festiwalu, w łowickim kinie Fenix wyświetlono przedpremierowo film „Ułaskawienie”. Po seansie na pytania widzów odpowiadał reżyser Jan Jakub Kolski.

„Wieś pływających krów” to film dokumentalny opowiadających o trójce mieszkańców Berlina, którzy odwiedzają wschodnią Polskę. Ellen, Mario i Jon medytują i żyją w zgodzie z naturą. Pod dach starego domu przygarnia ich pan Stanisław, właściciel gospodarstwa zajmującego się hodowlą krów. Film ukazuje różne podejścia do życia dwóch odmiennych grup: młodych berlińczyków i miejscowych rolników.

Jak wyjaśniała Katarzyna Trzaska, pomysł na dokument zrodził się we wsi Brzostowo, rodzinnej miejscowości jej ojca. To jednocześnie teren Biebrzańskiego Parku Narodowego, który często odwiedzają ekolodzy i ornitolodzy z całego świata. Reżyserka i scenarzystka „Wsi pływających krów” określiła swój film jako komedię dokumentalną o ludziach z miasta, którzy przyjeżdżają szukać mistycznego kontaktu z naturą oraz o ich interakcji z miejscowymi rolnikami.

Autorkę dokumentu pytano m.in. o to, jak wyglądał proces szukania bohaterów do filmu. Co ciekawe, trudniej było znaleźć polską rodzinę. Mieszkająca w Brzostowie daleka rodzina reżyserki początkowo zgodziła się wystąpić w filmie, ale później zrezygnowała.  - Pojawiły się obawy, że zostaną wyśmiani, a sąsiedzi będą wytykać ich palcami do końca życia. To małe społeczności, w których ludzie są niesłychanie wrażliwi na to, co powiedzą o nich inni - zauważyła Trzaska.

Ekipa filmowa odwiedzała podlaskie wioski pukając od domu do domu, gdy na spotkanie z radością wybiegł im pan Stanisław. Hodowca krów i właściciel stuletniej chaty oddanej w najem niecodziennym turystom z Niemiec od pierwszego kadru wzbudził sympatię widowni, a jego dialogi z berlińczykami - salwy śmiechu.

Katarzyna Trzaska zdradziła, że przed rozpoczęciem zdjęć obawiała się, czy przedstawiciele dwóch przeciwstawnych sobie środowisk i światopoglądów będą potrafili się zintegrować. Opowiedziała też, jak przyjęli film jego bohaterowie i czy na planie nie dochodziło między nimi do konfliktów.

OCH! Film Festiwal: spotkanie z Katarzyną Trzaską komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama