Odbyły się powiatowe eliminacje olimpiady wiedzy o chorobie AIDS i HIV w Łowiczu

Edukacja, Odbyły powiatowe eliminacje olimpiady wiedzy chorobie Łowiczu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal lowicz24.eu 04/11/2019 09:12
Mirka Czubak

31 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbyły się powiatowe eliminacje olimpiady wiedzy o chorobie AIDS i wirusie HIV. Do rywalizacji przystąpili uczniowie czterech łowickich szkół ponadpodstawowych.

W czwartek, 31 października młodzież z I LO, II LO, ZSP nr 3 i ZSP nr 4 rozwiązywała test z pytaniami dotyczącymi HIV, AIDS i innych chorób zakaźnych. W sumie do testu przystąpiło szesnaścioro uczniów.

Celem Olimpiady jest spopularyzowanie wiedzy młodzieży z zakresu profilaktyki HIV/AIDS i innych chorób zakaźnych, przenoszonych drogą płciową wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i C, oraz: promowanie zdrowego stylu życia bez narkotyków, alkoholu, niedojrzałych i nieodpowiedzialnych zachowań,wykształcenie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych oraz kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Szkoły czekają obecnie na podsumowanie powiatowego etapu olimpiady. Jej finał odbędzie się 29 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi.

Fot. A. Jarka, I LO

Odbyły się powiatowe eliminacje olimpiady wiedzy o chorobie AIDS i HIV w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama