Odnawiają zabytkowe groby na łowickich cmentarzach

Zabytki, Odnawiają zabytkowe groby łowickich cmentarzach - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal lowicz24.eu 04/10/2012 06:15

Trwają prace przy odnawianiu kolejnych zabytkowych grobów na łowickich cmentarzach. Prace sfinansowane zostaną z pieniędzy zebranych od darczyńców, którzy w roku ubiegłym wsparli datkami kwestę na łowickich nekropoliach, zorganizowaną przez Koło Przewodników działające przy łowickim oddziale PTTK. 

 

 

W tym roku uda się wyremontować aż trzy groby. Pierwszym będzie grobowiec znajdujący się na cmentarzu Świętego Ducha „Emaus”, w którym pochowany został Maurycy Klimecki, radca miejski, referent szkolnictwa, gorliwy patriota i zasłużony dla Łowicza społecznik. O remont tego grobowca apelowało u kwestarzy wiele osób składających datki. Był to również drugi grobowiec brany pod uwagę przy kolejnych konserwacjach przez Komisje Kwestarską, dlatego też prośba darczyńców zbiegła się z zamierzeniem organizatorów kwesty.    Kolejne groby, które poddawane są renowacji znajdują się na cmentarzu katedralnym. Spoczywają w nich Franciszek Mazowiecki zmarły w 1907 roku oraz doktor medycyny fakultetu paryskiego Stanisław Lisicki zmarły w 1882 roku. Koszt renowacji grobu Maurycego Klimeckiego pokryty zostanie w całości z pieniędzy zebranych podczas drugiej kwesty, a Franciszka Mazowieckiego z kwesty, która zostanie zorganizowana w tym roku. Pochówek Stanisława Lisickiego zostanie wykonany bezpłatnie.     Prace konserwatorskie zakończą się do 20 października, a wykonuje je zespół konserwatorski Elżbiety Przebirowskiej z Gdyni.  

Odnawiają zabytkowe groby na łowickich cmentarzach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama