Odpust i dożynki w Domaniewicach już w niedzielę

Kościół, Odpust dożynki Domaniewicach niedzielę - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 06/09/2019 18:20

Już w niedzielę, 8 września do Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Domaniewicach przybędą rzesze pielgrzymów. W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbywa się tu odpust połączony z dożynkami.

Zgodnie z wieloletnią tradycją msza św. odprawiana jest na placu obok sanktuarium, a główne święto poprzedza odpustowe triduum, podczas którego do Domaniewickiej Pani przychodzą mieszkańcy poszczególnych rejonów parafii, którzy czuwają na modlitwie przed obrazem.Triduum przed poprowadzi ks. Waldemar Ligarzewski- marianin z Puszczy Mariańskiej.

W czasie liturgii wierni wyrażą swoją wdzięczność za obfitość tegorocznych plonów, wnosząc na ołtarz owoce swojej pracy: dożynkowe wieńce, ziarno, owoce i warzywa.

W tym roku uroczystą Mszę św. polową na placu pielgrzymkowym przy kaplicy Matki Bożej Domaniewickiej odprawi o godzinie 12.00 bp Józef Zawitkowski. Wygłosi on także Słowo Boże. Przed Eucharystią, jak i w trakcie, grać będzie orkiestra dęta z Makowa.

Odpust i dożynki w Domaniewicach już w niedzielę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama