Odznaczenia i awanse funkcjonariuszy ZK w Łowiczu

Zza krat, Odznaczenia awanse funkcjonariuszy Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 16/02/2019 10:32
Martyna Czekalska

Dwunastu funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Łowiczu odebrało z rąk wojewody łódzkiego Zbigniewa Raua i dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi płk. Włodzimierza Jacka Głucha odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Do wręczenia awansów i odznaczeń doszło podczas uroczystości Święta Służby Więziennej, które odbyły się 8 lutego w Piotrkowie Trybunalskim. W uroczystej gali wzięli udział funkcjonariusze siedmiu jednostek penitencjarnych okręgu łódzkiego.

Uroczystości odbyły się dokładnie w 100. rocznicę wydania przez naczelnika państwa marszałka Józefa Piłsudskiego dekretu „w sprawie tymczasowych przepisów więziennych”, który ustalał zasady i organizację polskich więzień. - Mimo że dekret ten miał charakter tymczasowy i funkcjonował tylko przez 10 lat, stworzył zręby polskiego systemu penitencjarnego na odrodzonych ziemiach polskich - informuje por. Robert Stępniewski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu.

Podczas gali wręczono odznaki „za zasługi w pracy penitencjarnej” nadawane przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Wyróżniono 22 funkcjonariuszy, wśród nich trzech przedstawicieli łowickiej jednostki penitencjarnej. Major Artur Łuczak odebrał srebrną odznakę, a starszy sierżant Tomasz Grzelak i starszy sierżant sztabowy Rafał Komorowski brązowe odznaki.

Odznakami 100-lecia polskiego więziennictwa wyróżniono czworo mundurowych łowickiego więzienia: major Magdalenę Brzozowską, majora Piotra Miazio, majora Zdzisława Kryściaka oraz porucznika Roberta Stępniewskiego.

To odznaczenie nadawane osobom szczególnie zasłużonym, wyróżniającym się m.in. w wykonywaniu obowiązków służbowych, kultywujących tradycję polskiej myśli penitencjarnej oraz historię polskiego więziennictwa, promujących Służbę Więzienną w społeczeństwie i utrwalającym pozytywny wizerunek służby.

Ponadto wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe. W korpusie oficerskim awansowano siedmiu funkcjonariuszy, w korpusie chorążych siedemnastu, a w korpusie podoficerskim pięćdziesięciu. W tym także z łowickiego więzienia.

Fot. kpt. Jakub Białkowski

Reklama

Odznaczenia i awanse funkcjonariuszy ZK w Łowiczu komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 15:20:37

  A jakie konkretnie zasługi mają ci państwo, że aż wojewoda ich nagradza? To chyba po prostu "się należy" za samo chodzenie do pracy. Fajnie mają, bo u nich w pracy nadal działają takie zasady, jak za komuny. Tylko pozazdrościć...

 • Gośćsanczo - niezalogowany 2019-02-16 17:03:24

  Zasługi mają bicie więźniów i poniżanie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 17:14:35

  Nic do zazdroszczenia, większość z klawiszy to alkoholicy i osoby leczące się psychicznie w wyniku pracy z patologią. Ktoś o słabej psychice szybko się poddaję, inni po jakimś czasie. Podziwiam ich za odwagę i chęć pracy z marginesem społecznym! Zasłużone nagrody!,

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 19:45:07

  Grubasy grubasy

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 20:29:43

  Ja jestem bardzo dumna i zadowolona. Jednym z fukcjonariusz jest mój brat .Cieszko pracuje i w 100 % należą im się odznaczenia

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 20:53:14

  No tak zasługują na to bo to zwykle odpady policyjne do policji się nie dostali to tu się w mundurze preza odpady.

 • gość 2019-02-16 20:54:44

  Praca za murem może mieć jedną wadę, opinię o niej najczęściej wyrażają ci, którzy mordowali, gwałcili, dokonywali rozbojów, kradli itd. Są tacy mili, sympatyczni, kulturalni, prawdomówni. To zapewne ogromna przyjemność z nimi pracować.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 22:21:18

  Za co te oznaczenia jak ta cała ich praca to propaganda wyrzucanie pieniędzy w błoto niebylo i niema żadnej resocjalizacji sami siebie odznaczają zeniby coś robią!!! Jedynie co robią to niezła kasę biorą nieroby

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 22:45:06

  Uwielbiam komentarze cyklu: "nie znam się, to się wypowiem" albo "widziałem w trudnych sprawach (lub w innym paradokumencie) więc znam życie". To tak jak napisać: " spawacz zarabia 5tyś miesięcznie ?? Za co ja się pytam, pójdzie do pracy na 8h, co chwila przerwa na kawkę lub papieroska, później pomacha trochę migomatem i dniówka leci ". Nikt tak naprawdę nie odczuwa wielkości cudzej pracy i jej nie widzi, tylko JA ciężko pracuje i tylko MI się należy i na pewno JA zrobił bym to lepiej.
  A co do Służby Więziennej to już nikt nie wie co się dzieje i jak się pracuje za murami. Czy to naprawdę ciężką robota czy może "gad" siedzi z "giwera" cały dzień na "koguciku" i śpi. Ludzie tam pracujący nie opowiadają ochoczo o swojej pracy a ludzie tam odbywający kare, wychodząc na wolność na pewno są wiarygodnym źródłem informacji.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 22:55:51

  Ale patola w komentarzach, jeden nierob zazdrosci odznaczeń bo jako tirowiec takich nie ma, drugiemu wydaje sie, ze w SW pracuja osoby, ktore nie dostaly sie do policji, jeszcze inny o biciu więźniów się mądrzy... praca tam jest dosc ciezka i mam szacunek, dla tych ludzi, ktorzy musza 'opiekowac' sie waszymi prawilnymi krewnymi

 • Gość - niezalogowany 2019-02-16 23:17:01

  Zjechać z błotem ludzi którzy dostali "awans" na wyższy stopień z czym wiąże się ..... nic, oprócz zmiany pagonu na koszulce. No tak, uroczysta gala, pieniądze podatnika wyrzucone w bloto, SKANDAL !!!!!!
  I Ci Panstwo wrócą do swoich jednostek gdzie: złodzieje, mordercy, gangsterzy, gwałciciele, pedofile ... codziennie rano dostaną pod cele ciepła herbatę i śniadanie, później pójdą na godziny spacerniak, może mają zapisana wizytę u lekarza bez kolejki i wykonają sobie rezonans, leki już czekaja, a może to dzień dentysty w zakładzie i za darmo wyleczą swoją pruchnice, o pora widzeń - zjechała się cała rodzina :) Później pełnowartościowy obiad. Popołudniu na świetlicy odbywa się pokaz filmu DVD, kto nie chce oglądać to niech pogra sobie na konsoli tylko cicho bo w świetlicy obok odbywają się zajęcia szkolne dla dorosłych. O już pora kolacji ? Wieczorem przed snem telewizja bo mam TV na celu, w wiadomościach mówią o gali awansów tych "gadów", co za SKANDAL.
  Pieniądze podatnika wydano właściwie możemy spać spokojnie.
  Co z tego że TV w szpitalach jest odpłatne a jedzenie to jakiś żart a kolejki ciągną się korytarzami i latami.
  Co z tego że dzieci w szkole muszą płacić za stołówkę. Itp.
  Awanse dostali nieroby.....

 • Gość - niezalogowany 2019-02-17 04:56:10

  Każdy w życiu miał równy start zamiast obrażać każdy z państwa może wstąpić w szeregi tej służby, skoro takie kokosy to skąd takie wakaty w służbach. Podziwiam tych ludzi za odwagę, najbardziej znienawidzony formacja

 • Klawisz - niezalogowany 2019-02-17 05:22:17

  https://youtu.be/hTQQNXEKazo

 • Gość - niezalogowany 2019-02-17 08:28:49

  Może im się należą te awanse i odznaczenie, tylko tam pracują całe rodziny i to nie jest ok, innym niestety trudno się dostać tam do pracy, brak znajomości.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-17 09:04:06

  Droga wolna kariera czeka w SW już na OLX ogłaszają o naborze a tu chętnych brak
  Co ?
  Lepiej w markecie pracować, lub kierowca być

 • Gość - niezalogowany 2019-02-17 10:05:28

  Klawisz zły,Policjant zły,wszyscy mądrzy co ich nie dotyczy,nikt nikomu nie broni żeby wstąpić w szeregi jakiejkolwiek formacji,więc nie obrażajcie funkcjonariuszy,bo zarówno SW jak i Policja to bardzo ważne służby dla strategii Państwa,gówno wiecie o naszej pracy,potraficie tylko narzekać,a jak trwoga to do Boga,bo wtedy jak my pracujemy i użerania się z bandytami to wy korwa spokojnie śpicie,więc stulecie buzię i dziękujcie że jest ktoś taki jak MY.

 • Pio - niezalogowany 2019-02-17 10:57:00

  SW nic nie robi, dopuki ktoś nie zabije, pobije, zgwałcił, najbliższej ci osoby. W więzieniach siedzi 70000 osób, może niech wyjdą na wolność, a SW rozwiążemy, przecież za darmo biorą pieniadze

 • Gość - niezalogowany 2019-02-17 11:01:19

  Popracuj z mordercą, gealcicielem, pedofilem, a potem pogadamy

 • Gość - niezalogowany 2019-02-17 13:13:02

  Domyślam się że większość tych wpisów należy do tych co mieli do czynienia z prawem a teraz żywo komentują,pewnie siedzieli na ochronkach żeby dupy nie przeorali a teraz wielkie cwaniaki.Panoie i Panie Funkcjonariuszki odwalacie kawał dobrej roboty.

 • F-sz - niezalogowany 2019-02-17 13:20:02

  Te wszystkie negatywne komentarze dowodzą tylko ilu bandytów się wypowiada oraz ciemna rzesza prawych obywateli którzy nie mają pojęcia co to za służba na czym polega i jakie piętno zostawia na człowieku f-szu. Pozdrawiam tych którzy zrozumieli moją treść.

 • gość 2019-02-17 20:54:15

  Witam serdecznie. Tych Państwa co tak obrażają funkcjonariuszy SW, Policji zapraszam do wstąpienia w nasze szeregi, naprawdę skoro tak fajnie jest to zapraszamy. tych co się śmieją, że nie zdali do Policji to do SW poszli, bo tu wszyscy przechodzą to śmiało, składajcie papiery i zobaczymy co sobą reprezentujecie. wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma. I to powiedzonko świetnie się sprawdza w każdej służbie. Minęły dawno te czasy, że bili więźniów, teraz większość funkcjonariuszy jest po studiach, ma swoje rodziny do której chce wrócić po służbie i nikomu z nich się nie chce bez powodu szarpać z bandytą i szargać nerwów. Ale czasami jak nie ma innego innego wyjścia to muszą delikwenta sprowadzić na ziemię, bo to nie ośrodek wczasowy, przedszkole tylko więzienie. Tych, którzy tego nie rozumieją to trudno. Nie mamy wpływu na myślenie pewnych osób. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy łowickich służb mundurowych a szczególnie SW. Dużo spokoju, wytrwałości, zrozumienia i akceptacji społecznej.

 • Janusz Niemczyk 2019-02-18 22:07:45

  Jak remontowali tą ulicę Bronifraterską i skrzyżowanie przy policji to dorwałem kierownika budowy i mu to powiedziałem o co jest cała wojna. Debil "bo my mamy takie plany". Debilny projektant powinien zapłacić za przebudowę. Drugi to Naczelnik Boczek, który był wtedy naczelnikiem Ruchu Drogowego z Komendy Policji w Łowiczu. To on nie widział co budują??? Chyba za to został naczelnikiem prewencji, czytaj Naczelnikiem wydziału terroru. No ale ten to ma premie za mandaty w związku z kolizjami. Jak widać same sukcesy. Podatnicy płacą na to podatki na ich wynagrodzenia.

 • gość 2019-02-24 22:45:15

  Panie Janusz , ale pan wyskoczył jak Filip z ... Tu temat awansów w SW a Pan o jakiejś budowie skrzyżowania. Co ma piernik do wiatraka?

 • gość 2019-02-25 10:34:46

  Ten Janusz to jakiś chory psychicznie typ, powinien bana na IP wyłapać.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"