6°C lekkie zachmurzenie

Oferta na odbiór śmieci wyższa niż się spodziewano

Gospodarka, Oferta odbiór śmieci wyższa spodziewano - zdjęcie, fotografia

Zakład Oczyszczania Miasta był jedynym oferentem w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od mieszkańców Łowicza. Cena, jaką zaproponowała firma, wymusi podwyżki.

Wczoraj, 11 września w Urzędzie Miejskim w Łowiczu otwarto oferty w przetargu na odbiór śmieci. Jedyną firmą, jaka wzięła udział w postępowaniu był Zakład Oczyszczania Miasta, który zaoferował 6.120.000 zł. Umowa miałaby obowiązywać przez piętnaście miesięcy, począwszy od 1 października.

Z prostego rachunku matematycznego wynika, że miesięcznie miasto płaciłoby za odbiór odpadów komunalnych 408 tys. zł. To o 53 tys. zł więcej w stosunku do wakacyjnej oferty firmy i 164 zł więcej w stosunku do tej obowiązującej w pierwszej połowie roku.

Miasto tymczasem w swoim budżecie zabezpieczyło na ten cel 5.399.999,94 zł, czyli o 720 tys. zł za mało.

- Obecnie analizujemy ofertę pod względem merytorycznym i formalnym. Decyzja powinna zapaść do końca tygodnia – powiedział nam Paweł Gawroński, naczelnik wydziału spraw komunalnych.

Jeżeli oferta zostanie przyjęta, pewne są podwyżki. W jakiej wysokości – to się okaże. Warto dodać, że w lipcu samorządowcy poparli projekt uchwały wzrostu cen odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Od września za śmieci posegregowane mieszkańcy Łowicza zapłacą 10 zł od osoby. Ci, którzy zadeklarowali oddawanie odpadów zmieszanych zapłacą 18 zł od osoby.


 

Oferta na odbiór śmieci wyższa niż się spodziewano komentarze opinie

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.