Oglądaj na żywo debatę nad raportem o stanie miasta Łowicza

Urząd Miejski, Oglądaj żywo debatę raportem stanie miasta Łowicza - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 25/06/2019 09:04
Martyna Czekalska

Dzisiaj (25 czerwca) o godzinie 10 rozpocznie się XIII sesja Rady Miejskiej w Łowiczu. Pierwszy raz w historii lokalnego samorządu podczas posiedzenia odbędzie się debata nad raportem o stanie miasta za 2018 rok, w której wezmą udział mieszkańcy Łowicza.

Raport o stanie miasta Łowicza został przedstawiony przez burmistrza 30 maja. Dokument można znaleźć tutaj: http://www.bip.lowicz.eu/files/docs/raport_o_stanie_miasta_lo5.pdf

Na wtorkowej sesji w debacie nad raportem będą mogli wziąć nie tylko samorządowcy, ale również mieszkańcy. Chęć aktywnego udziału w dyskusji wyraziło 15 mieszkańców Łowicza. Miejscy radni zadecydowali, że czas ich wypowiedzi nie będzie ograniczony czasowo, a nad przebiegiem debaty ma czuwać przewodniczący rady.

Po debacie radni rozpatrzą uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania burmistrzowi Łowicza. Podejmuje się ją bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady. Jej niepodjęcie jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu burmistrzowi wotum zaufania.

Z kolei nieudzielenie wotum zaufania w dwóch kolejnych latach oznacza, że rada może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania burmistrza.

W porządku obrad czerwcowej sesji znalazły się też punkty poświęcone m.in. rozpatrzeniu sprawozdania z wykonania budżetu za 2018 rok i głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium.

Porządek obrad w załączniku.

Oglądaj na żywo debatę nad raportem o stanie miasta Łowicza komentarze opinie

 • EKo - niezalogowany 2019-06-25 10:51:27

  Oj chętnie bym wzięła udział ale niestety obowiązki służbowe nie pozwalają na to...

 • gość 2019-06-25 11:24:50

  Mogłaby już skończyć...

 • gość 2019-06-25 14:24:10

  Treść komentarza...

 • gość 2019-06-25 14:26:17

  2 lata trwa modernizacja Oczyszczalni ścieków nieprzyjemne zapach staną sie wizytówka miata Łowicz i naszego Włodaża miasta.

 • gość 2019-06-26 10:42:07

  Pan michal Terenowicz to najwyżej ręke podnosi i o to chodzi.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-26 15:00:22

  Pan Michał trzoska jest wręcz złośliwy.... obiektywie rzecz ujmując....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama