Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich - wystartował

Spektakle, Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich wystartował - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/11/2019 21:10

W Łowiczu już po raz dziewiąty zorganizowano Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich. Bierze w nim udział sześć grup teatralnych między innymi z Katowic, Rzeszowa, Skierniewic czy Warszawy.

Kolejna edycja przeglądu rozpoczęła się w dzisiejszy (15 listopada) piątek o godz. 20:00. Już pół godziny później uczestnicy corocznego spotkania wzięli udział w konferencji dziennikarza Krzysztofa Miklasa. Opowiadał m.in. o swoich powiązaniach ze szkołą.

Całość poprowadzili uczniowie łowickiej pijarskiej:  Amelia Kutermankiewicz i Jakub Michalak. 

W wolnej chwili młodzież miała próbę przed uroczystą drogą krzyżową, która jeszcze dziś odbędzie się w szkole.

W ciągu trzech dni ogólnopolskiego przeglądu prezentowanych będzie siedem przedstawień w wykonaniu zespołów teatralnych, które działają w szkołach, świetlicach i parafiach prowadzonych przez Ojców Pijarów na terenie całej Polski.

Każdy występ dla młodych aktorów jest sporym wyzwaniem. Na scenie mogą wyrazić siebie i zaprezentować przedstawienie do którego przygotowywali się od kilku miesięcy.

Pierwszy Przegląd Teatrów Pijarskich odbył się w Łowiczu w 2008 roku. Jest on swoistym nawiązaniem do tradycji "pijarskich" teatrów działających od XVII wieku. Spotkania miłośników teatru cieszą się dużym zainteresowaniem. Są one z jednej strony okazją do zadumy i refleksji nad młodym, ale pełnym zaangażowania, życiem uczestników, a z drugiej, do wymiany wspólnych doświadczeń, związanych z  realizacją pasji przez teatr.

Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich - wystartował komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama