Ojciec Nikoli skazany na rok więzienia w zawieszeniu

Z sali rozpraw, Ojciec Nikoli skazany więzienia zawieszeniu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 11/05/2018 15:28
Katarzyna Gajda

Ojciec rocznej Nikoli, która pod koniec sierpnia 2017 roku zmarła w łódzkim szpitalu na skutek obrażeń, jakich doznała w wypadku w gospodarstwie rolnym swoich rodziców został skazany na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres 2 lat.

Tragiczne wydarzenia, których następstwem była śmierć rocznej Nikoli rozegrały się pod koniec sierpnia 2017 roku w jednym z gospodarstw w Skowrodzie Południowej. Z ustaleń śledczych wynika, że ojciec dziewczynki nieumyślnie doprowadził do jej śmierci poprzez przejechanie jej ciągnikiem rolniczym. W momencie, kiedy zorientował się, że doszło do nieszczęśliwego wypadu ruszył na pomoc córce.

Mężczyzna wspólnie ze swoim bratem czekając na przyjazd karetki zdecydowali o przetransportowaniu dziecka do łowickiego szpitala. Stamtąd dziewczynka trafiła do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie zmarła.

Sędzia Magdalena Piwowarczyk uzasadniając dziś, 11 maja wyrok przyznała, że rodzinę dotknęła niewyobrażalna tragedia, dlatego też sąd przychylił się do wniosku śledczych o wymierzenie kary bez prowadzenia rozprawy.

Ojciec Nikoli został skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata próby. Ponadto P. co trzy miesiące ma pisemnie informować sąd o przebiegu tegoż okresu. Mężczyzna musi wpłacić 516 zł na rzecz kuratora zmarłej Nikoli oraz pokryć koszty sądowe w kwocie ponad 1.700 zł.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy w ocenie sądu jednoznacznie wskazuje, że za kierownicą ciągnika w chwili zdarzenia siedział ojciec dziewczynki. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał karze. Wyrok nie jest prawomocny

Ojciec Nikoli skazany na rok więzienia w zawieszeniu komentarze opinie

 • gość 2018-05-12 12:21:11

  Chore państwo tragedia w domu a jeszcze
  kurator zagarnął 516 zł do pensji
  1700 koszty sądowe
  i co trzy miesiące pisać do sądu jak się czuje po stracie córki

 • Gość - niezalogowany 2019-08-15 02:16:32

  I jak tu żyć w tym kraju?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-15 02:17:30

  Jak najkrócej.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama