27°C bezchmurnie

OSM Łowicz: Zarząd OSM i przewodniczący RN podali się do dymisji

Gospodarka, Łowicz Zarząd przewodniczący podali dymisji - zdjęcie, fotografia

Trzyosobowy zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu w poniedziałek, 14 maja podał się do dymisji. W ślad za kierownictwem z funkcji zrezygnował także przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Marian Miziołek.

Powodem rezygnacji prezes Karoliny Strzeleckiej, Wojciecha Jezierskiego, wiceprezesa ds. handlu i marketingu oraz Lecha Dębowskiego, wiceprezesa ds. produkcji, a także Mariana Miziołka, przewodniczącego Rady Nadzorczej są wątpliwości co do sposobu wybory Jana Wałachowskiego, wiceprzewodniczącego RN na delegata walnego zebrania członków spółdzielni.

Wałachowski miał ubiegać się o nominację delegata dwukrotnie. Podczas wyborów w okolicach swojego miejsca zamieszkania przegrał, jednak uzyskał ją na innym zebraniu. Wybór wiceprzewodniczącego rady na delegata wzbudziło wątpliwości wielu osób, w tym Karoliny Strzeleckiej, gdyż każdy z członków rady ma prawo głosu tylko jeden raz, a wiceprzewodniczący RN miał z tej możliwości skorzystać dwukrotnie.

Wprawdzie komisja rewizyjna nie dopatrzyła się naruszenia przepisów, mimo to Strzelecka wnioskowała o uchylenie uchwały o wyborze Wałachowskiego na delegata.

W końcowym głosowaniu jej wniosek nie zyskał poparcia większości członków RN, wobec czego Karolina Strzelecka złożyła rezygnację z funkcji prezesa. W ślad za nią poszli wiceprezesi Wojciech Jezierski i Lech Dębowski oraz przewodniczą Rady Nadzorczej Marian Miziołek.

Zaplanowane początkowo na koniec maja walne zebranie, w trakcie którego miała zostać wybrana nowa Rada Nadzorcza stanęło pod znakiem zapytania. Pewne jest natomiast, że przyszłym tygodniu członkowie RM zdecydują czy przyjmują rezygnację zarządu oraz przewodniczącego RN.

Kilka dni wcześniej do łowickiej spółdzielni dotarła informacja, że Spółdzielnia Mleczarska w Kaliszu włączona została w struktury Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego. Jest to jednoznaczne z zakończeniem współpracy z Łowiczem.

 

OSM Łowicz: Zarząd OSM i przewodniczący RN podali się do dymisji komentarze opinie

 • Chciwiec 88 - niezalogowany 2018-05-16 13:36:25

  Ciesze się niezmiernie.Prywatne przedsiębiorstwo zawsze lepiej działa niż państwowe/spółdzielcze.PSL już za długo tam łapy trzymało.Nie trzeba być geniuszem wystarczy wejść do sklepu I zobaczyc ceny mlekovity I łowickie.Nic dziwnego skoro tyle darmozjadów trzeba utrzymać z pensjami po 50 tys. złotych plus balangi z rada nadzorcza.Przyjdzie Mlekovita zwolni 10 dyrektorow postawi jednego I zrobi tak jak to się robi w twardych rynkowych realiach.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 14:52:13

  Trzeba zrobić głęboki przegląd nie tylko kadry kierowniczej, ale także biura, produkcji, kierowców i sklepowego magazynu!

 • Gość - niezalogowany 2018-05-16 17:49:10

  Nie zdziwi mnie jak za jakiś czas przeczytamy że Pan Jan Dąbrowski jest pracownikiem Mlekovity

 • Magda - niezalogowany 2018-05-16 23:17:51

  Może ktoś zrobi porządek. Tatuś w RN a dzieci w biurze z wynagrodzeniem 3500 na rękę.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-17 08:40:02

  co tu dużo gadać mają swojego człowieka przy 'korycie', który 'ładnie' doprowadzi Łowicz do bankructwa i chyba nie trzeba się łudzić ze najprawdopodobniej Mlekovita będzie widniała niebawem na drzwiach wejściowych...

 • Paweł - niezalogowany 2018-05-17 08:41:03

  Łowicz nabrał trupów pod swoje skrzydła zainwestował, a teraz te mleczarnie odchodzą cały ciężar jak zwykle przerzucony na rolnika i teraz ceny w łowiczu mamy jakie mamy....

Dodajesz jako: Zaloguj się