Ostatnia odsłona "Pudełka zwanego wyobraźnią"

L24, Ostatnia odsłona Pudełka zwanego wyobraźnią - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 15/11/2016 06:47

Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Łowiczu wzięli udział w ostatniej odsłonie projektu „Pudełko zwane wyobraźnią”. Tym razem odwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego i spotkali się z pisarką Katarzyną Puzyńską.Jednym z punktów listopadowej wycieczki do stolicy była Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, która zaskoczyła młodzież swoją wielkością oraz wyglądem rodem z fabryki książek. Dzięki przewodniczce uczniowie dowiedzieli się, że kolekcja liczy ponad 3 miliony egzemplarzy, dzięki czemu BUW jest drugą co do wielkości biblioteką w Polsce. Interesujący dla uczniów okazał się fakt, że od kilku lat BUW organizuje studenckie noce nauki. Studenci mogą przyjść do biblioteki na całą noc i przed sesją wspólnie się uczyć.

Drugą częścią wycieczki było spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską, autorką serii kryminałów. Katarzyna Puzyńska – jak dowiedzieli się uczniowie ZSP4 – stara się promować przede wszystkim polskie kryminały. Na jej półce goszczą książki polskich autorów, między innymi Katarzyny Bondy czy Zygmunta Miłoszewskiego.

Podczas spotkania zajęła się promocją swojej najnowszej książki - siódmego tomu z serii o policjantach z Lipowa. Zapytana o ulubioną pozycję z sagi stwierdziła, że tak jak matka nie może kochać jednego dziecka bardziej, tak i ona nie może wybrać najlepszej książki ze swoich. Przybliżyła zebranym również pracę pisarza, skupiając się przede wszystkim na tworzeniu psychologicznego obrazu swoich bohaterów.

Projekt „Pudełko zwane wyobraźnią” realizowane było z Małych Grantów 2016. Uczniom w wyjeździe do Warszawy towarzyszyły nauczycielki Edyta Anioł-Plichta i Anna Słomska.

Ostatnia odsłona "Pudełka zwanego wyobraźnią" komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama