Oświadczenie Zarządu OSM Łowicz

19/04/2018 13:17
Gospodarka, Oświadczenie Zarządu Łowicz - zdjęcie, fotografia

W nawiązaniu do artykułu, który pojawił się 12 kwietnia br. w jednym z lokalnych tygodników, zarząd OSM Łowicz zadecydował o odniesieniu się do podanych w tekście niezgodnych z rzeczywistością oraz krzywdzących dla spółdzielni i jej członków informacji.

W obszernym materiale, poinformowano czytelników o rzekomym burzliwymi niekorzystnym dla OSM Łowicz zakończeniu współpracy ze spółdzielnią mleczarską w Koninie i o gromadzących się nad spółdzielnią chmurach w związku z wizytą delegacji z Kalisza. Redakcja stawia pod znakiem zapytania dalsze trwanie „potęgi konsorcjum” stworzonego przez poprzedni zarząd z prezesem Dąbrowskim na czele.

Od 2007 roku warunki współpracy z OSM Konin, zawarte w umowie handlowej, były niekorzystne dla łowickiej spółdzielni. Nie gwarantowały bezpieczeństwa poręczonych kredytów inwestycyjnych i pożyczek dla OSM Konin oraz zmuszały OSM Łowicz do pośredniego dotowania działalności spółdzielni w Koninie. Dlatego nowy zarząd spółdzielni w Łowiczu po bezskutecznej próbie negocjacji zmiany warunków, wypowiedział OSM Konin z końcem grudnia 2017 roku obowiązujące umowy. Mimo wyrażonej przez zarząd OSM Łowicz woli dalszej współpracy poprzez cofnięcie wypowiedzenia, spółdzielnia w Koninie odmówiła podpisania nowej umowy na rynkowych warunkach. W związku z tym surowiec, dotychczas przerabiany przez spółdzielnię w Koninie, został przeniesiony od połowy lutego br. do zakładów OSM w Łowiczu. Dotychczasowi dostawcy mleka z rejonu Konina wciąż dostarczają do OSM Łowicz. Od 07 lutego 2018 roku zakończono produkcję wyrobów mleczarskich w Koninie na zlecenie OSM Łowicz. Nie miało to wpływu na ilość produktów z Łowiczanką na opakowaniu jakie trafiały na rynek, gdyż zdecydowana większość artykułów tam produkowanych trafiała do sieci dyskontowych jako marki prywatne.

Podobna sytuacja dotyczyła zakładu w Sosnowcu, należącego formalnie do spółdzielni w Koninie, który był skrajnie nierentowny. Nowy zarząd OSM Łowicz wielokrotnie sugerował jego restrukturyzację oraz przeniesienie produkcji do innych lokalizacji. Utrzymywanie relacji handlowych z Sosnowcem, z ekonomicznego punktu widzenia, nie było uzasadnione.

Zaprzestanie współpracy z OSM Konin nie wpłynęło w negatywny sposób na funkcjonowanie naszej spółdzielni. Produkty, które były produkowane w Koninie, będą (mleka w butelkach PET w Toruniu) lub już są (masło w Łowiczu) wytwarzane w zakładach OSM Łowicz.

Odnosząc się do opisanych zmian w zarządzie w Kaliszu to potwierdzamy, że trwają rozmowy przedstawicieli obu spółdzielni dotyczące nowych warunków współpracy. Dotychczas zakres ten określała umowa handlowa między stronami. Do czasu zakończenia pertraktacji nie chcemy komentować opisanej w artykule potencjalnej „porażki czy upokorzenia”.

W artykule pojawiły się nieprawdziwe informacje sugerujące straty finansowe „całej grupy skupionej wokół OSM Łowicz”. Nasza spółdzielnia nie współtworzy i nie współtworzyła żadnej grupy kapitałowej. Współpraca ze spółdzielniami konińską i kaliską, odbywała się na zasadzie umów handlowych, gdzie każda ze stron była osobnym podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą na własny rachunek. Wyniki finansowe naszych partnerów nie są więc wliczane w do wyników OSM Łowicz. Błędne są również informacje na temat wyników finansowych OSM Łowicz za pierwsze 3 miesiące 2018, gdyż takich danych jeszcze nie ma (wstępne dane na ten temat będą dostępne po 20 kwietnia br.)

Za wysoce niemoralne, szczególnie z uwagi na brak jakichkolwiek dowodów, traktujemy ponadto sugestie o indywidualnej cenie skupu mleka stosowanej dla wybranych dostawców. Skandaliczne są naszym zdaniem również sugestie o zależności ceny za mleko od znajomości z członkami rady nadzorczej spółdzielni. Nigdy nic takiego nie miało miejsca. Ceny mleka są jasno określone w cenniku i obowiązują wszystkich dostawców.

Nieprawdziwe informacje które przekazano naszej społeczności sprawiają, że OSM Łowicz, w tym tysiące tworzących ją rolników, została narażona na niezawiniony niepokój i straty wizerunkowe. Należy zadać retoryczne pytanie: czy lokalne medium powinno działać na niekorzyść naszej społeczności?

Zapewniamy, że nasza spółdzielnia, tak jak i w ubiegłym roku, nadal jest trzecią co do wielkości spółdzielnią w Polsce niezależnie od zmian, jakie dokonały się w zarządzie firmy. Widzimy, że stopniowo wprowadzane działania restrukturyzacyjne, koncentracja procesów produkcyjnych, szerokie zmiany w dziale handlowym i rebranding marki powoli przynoszą oczekiwane efekty prowadząc do rozwoju Spółdzielni i większej rozpoznawalności na rynku.

 

Zarząd OSM Łowicz

Reklama

Oświadczenie Zarządu OSM Łowicz komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 17:14:59

  Dajecie się wkręcać i tyle w temacie. Jak napiszą, że dobrze płacą rolnikom za mleko, to też napiszecie? Śmieszek

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 17:41:59

  NŁ już dawno pisze bajki zamiast artykułów,a naczelny postarał wszelkie zmysły.

 • Anisio - niezalogowany 2018-04-19 17:52:14

  Niestety ceny za mleko płacone rolnikom ostatnio spadły . Owszem, za poprzedniego zarządu nie były wysokie, a niska cena utrzymywała się przez szereg długich lat. Zaraz po zmianie ubiegłorocznej zarządu mleczarni, na fali korzystnej sytuacji w sektorze mleczarskim, ceny za mleko wzrosły. Lecz dały się słyszeć głosy, że to już za późno. W wielu gospodarstwach ciężka sytuacja ekonomiczna sprawia, że brakuje następców, młodzi chcą żyć godziwie, m.in. wybierając pracę w miastach lub za granicą. Dokąd zmierzasz Polsko ?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 18:56:24

  Jest taki dobrobyt że pracownicy sami okradają zakład pracy, nie ma co, sytuacja godna pozazdroszczenia

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 19:04:27

  Łowiczanin to plociuch typu pudelek.pl! Informacje typu spłoneła stodoła albo żaba została rozjechana przez czołg to w tej gazecie artykuły na pierwszych stronach gazety!

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 20:33:06

  Przecież Plociuch to stek bzur i bajek. Nie ma się co dziwić jak rządzą tam tyrani, na czele z psychopatka.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 21:15:33

  W plociuchu, plotki i oplucie kogoś to norma. Zadowoleni z siebie? Jak najbardziej! Najważniejsze to zniszczyć kogoś i coś bo to takie naturalne, oczywiste i w tradycji. Jak Oni sobie mogą spojrzeć w twarz przy porannej toalecie?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 22:03:34

  Odsuneli Prezesa i bardzo dobrze, gosc niby rządził a nie mial zielonego pojecia co sie dzieje wewnątrz zakladu. Uklady, ukladziki i koligacje na kazdym szczeblu to prawdziwy wizerunek osm ł. kierowcy kradnacy mleko i w zemscie zabrudzajacy probki oraz ser gnijący w "katakumbach" . Mam nadzieję, że nowy zarząd cos robi faktycznie , a nie tylko mydli oczy. Powinni sie obudzic, bo koleini dostawcy z okolic lowicza szykuja sie do przejscia do mleczarni President. Nowy zarząd POWODZENIA!!! Bo naprawdę mamy dobrą marke o którą należy zawalczyc!

 • gość 2018-04-19 22:08:05

  Skoro jest tak świetnie to dlaczego taka niska cena dla rolników i zabieranie premii pracownikom.

 • Waldi - niezalogowany 2018-04-19 22:20:47

  Nasza córka ma 3 latka chcielismy być lokalnymi patriotami ale nie dało rady śmierdzace mleko i inne wyroby nie do jedzenia jeden wielki syf panie sprzedające w sklepie firmowym rozkładały ręce dno

 • gość 2018-04-19 22:36:05

  Jeżeli samemu się pisze o sobie, a tak chyba tu jest to i na czarne można napisać że jest białe.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 22:40:48

  Oświadczam, że łowicka OSM, to kraina mlekiem i miodem płynąca.. Wszystko jest fajnie, dużo płacą pracownikom, dużo płacą rolnikom i duże zyski mają. Proszę o publikację

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 22:57:57

  Wysoce niemoralne to jest kłamanie w żywe oczy. Po pierwsze: straty za 2017 oraz styczeń i luty są faktem. Po drugie: współpraca handlowa z Koninem polegała na stosowaniu dyktatu cen co powodowało straty Konina i miało DOPROWADZIĆ do UPADŁOŚCI. Takie same działania prowadzono z Kaliszem. Wycofanie wypowiedzenia umowy konsorcjum przez OSM Łowicz nastąpiło po zorientowaniu się, żeKonin dogaduje się z Kołem , które płaci wyższą cenę za mleko.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 22:58:53

  Wysoce niemoralne to jest kłamanie w żywe oczy. Po pierwsze: straty za 2017 oraz styczeń i luty są faktem. Po drugie: współpraca handlowa z Koninem polegała na stosowaniu dyktatu cen co powodowało straty Konina i miało DOPROWADZIĆ do UPADŁOŚCI. Takie same działania prowadzono z Kaliszem. Wycofanie wypowiedzenia umowy konsorcjum przez OSM Łowicz nastąpiło po zorientowaniu się, żeKonin dogaduje się z Kołem , które płaci wyższą cenę za mleko.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 23:08:43

  Rebrandig marki tj.zmiana opakowań to przecież strzał samobójczy w kolano. Kto zmienia opakowania w sytuacji kiedy marka z łowiczanką była rozpoznawalna nie tylko w Polsce ale i na świecie. Teraz klienci nie kojarzą tych notabene szaroburych pasiaków. Może to jeden z powodów spadku realnego obrotu z handlu i idących za tym strat. Wartość marki łowickiej drastycznie spadła w 2017 w rankingu Rzeczpospolitej.

 • Gość - niezalogowany 2018-04-19 23:18:48

  To ewidentny przykład manipulowania i informacjami a nawet dokumentami przez zarząd OSM Łowicz . Na nic się zda oczernianie poprzedniego zarządu aby tłumaczyć własną nieudolność. Nie możemy już tego słuchać. Stary zarząd pozostawìł mleczarnię z zyskiem w kryzysie. Nowy jedzie na stratach. Taki właśnie jest wspaniały. A ceny na rynku wzrosły kilkadziesiąt procent.

 • Nie odbieram telefonów - niezalogowany 2018-04-20 03:03:13

  Uprzejmie proszę redakcję o info. Że artykuł sponsorowany przez OSM. A jak jest tak super to zobaczymy bilans za 3 miesiące. PS. Na Tytaniku muzyka grała do końca!

 • Łowicz tonie - niezalogowany 2018-04-20 05:00:02

  A co mają o sobie powiedzieć?? Że toną i stracić zaufanie nawet najbardziej zaślepionych rolników? Oczywiście, że cena jest ustalana indywidualnie! Wystarczy spojrzeć na wypłaty dla rolników, duża różnica między cenami za litr... Ale spokojnie, osm ani żaden przydupas dostający więcej się do tego nie przyznają- logiczne. Wydarliście siłą pięknie prosperującą mleczarnię, a zostawicie po sobie kłódki na drzwiach uladłego zakładu. Gratulacje dla zarządu! Już nikt nie wierzy w te wasze bzdety, bo widać gołym okiem,bez artykułów w gazetach, że Łowicz dzięki wam UPADA!

 • gość 2018-04-20 07:29:48

  Proszę o wytłumaczenie bo nie rozumiem Kalisz i Konin za starego zarządu był na plusie za tych co napisali to oświadczenie na minusie i trzeba było robić restrukturyzację - zwolnienia, jak Konin jest pod rządami Koła produkcja wzrasta, a w Kaliszu jak nowy prezes teraz mówi już się poprawiają wyniki, więc kto tu nieudolny??????????

 • Gość - niezalogowany 2018-04-20 07:38:00

  Hahahaaaaa

 • gość 2018-04-20 09:06:38

  Przegrała wczoraj OSM pierwszą sprawę z Prezes Wysocką, w całości, tym się zarząd nie pochwali?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-20 13:34:58

  To że poszli do sądu to obciach.

 • gość 2018-04-20 14:48:55

  plociuch zawsze kadził poprzedniemu pezesowi

 • Gość - niezalogowany 2018-04-20 17:59:12

  A czy nie przychodzi do główki że może jest obiektywny?

 • Gość - niezalogowany 2018-04-20 20:16:21

  Dąbrowski jakoś to wszystko utrzymywał a teraz bałagan i konflikty.

 • Nikt wazny - niezalogowany 2018-04-21 12:23:30

  Nic złego sie nie dzieje wg OSM... Jak podwyższyli cenę mleka to o grosz. Teraz raptownie cena mleka -10gr. Zwalniają pracownikow, obcinają im pensje. Ale przecież nic złego się nie dzieje. Śmiech na sali

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zatrudnię kolorystę z

Zatrudnię kolorystę z doświadczeniem do mieszalni lakierów samochodowych. tel. 604 988 718


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"