Otwarcie wystawy prac malarstwa Zbigniewa Roberta Błaszczyka - „Po światło na Ziemię Łowicką”

Portal lowicz24.eu 16/11/2019 16:20
Mirka Czubak

„Po światło na Ziemię Łowicką” to nazwa wystawy prac malarstwa Zbigniewa Roberta Błaszczyka, której wernisaż odbyła się dziś, 16 listopada w Muzeum w Łowiczu. Wystawa prezentuje 45 prac związanych z Łowiczem i okolicami rzeki Rawka.

Zbigniew Robert Błaszczyk malarstwa uczył się w pracowniach prof.: Krystiana Niedzielskiego, Włodzimierza Rawy, Jacka Bukowskiego. Jego pierwsza indywidualna wystawa miała miejsce w roku 1986 w Warszawie w „Galerii Wola”. Od tego czasu prace artysty brały udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Autor obrazów mieszka w Warszawie, ale większość czasu spędza pod Bolimowem, gdzie posiada pracownię. To właśnie klimat bolimowskiej wsi jest główną inspiracją jego prac.

Błaszczyk namalował w Łowiczu m.in. duży fresk na ścianie szkoły pijarskiej, przedstawiający św. Józefa Kalasancjusza wśród dzieci i młodzieży. Jego dekoracje ścienne i obrazy „Wesele Łowickie” oraz „Kuźnia” zdobią wnętrze łowickiej restauracji „Stara Łaźnia”.

Wystawa „Po światło na Ziemię Łowicką” jest niejako ukłonem artysty dla otaczającej go przyrody i wyjątkowości miejsca w którym tworzy. Prace można będzie oglądać do 31 grudnia br.

Otwarcie wystawy prac malarstwa Zbigniewa Roberta Błaszczyka - „Po światło na Ziemię Łowicką” komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama