18°C bezchmurnie

Otwarto stanowisko PSK w PSP w Łowiczu i poświęcono nowy samochód

Biskup Wojciech Osial poświęcił dziś, 2 lutego punkt przyjmowania zgłoszeń, czyli Powiatowe Stanowisko Kierowania w Państwowej Straży Pożarnej oraz nowy samochód kwatermistrzowski dla strażaków.

Od dwóch lat Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu przechodzi zmiany, głównie te wizualne. Dziś, 2 lutego podczas narady rocznej, wśród licznie zebranych oficjeli poświęcone i oficjalnie otwarte zostało Powiatowe Stanowisko Kierowania (PSK).

Rzecznik łowickiej komendy st. kpt. Arkadiusz Makowski mówiąc o zakresie prac przyznał, że zanim na dobre rozpoczął się remont stanowiska dyżurnego, przypominało ono „norę z dwoma żarówkami i mnóstwem małych lampek. Była sterta kabli, pogryzionych przez gryzonie”.

Dodatkowo szwankowała łączność oraz sieć internetowa, dlatego też priorytetem była wymiana całej infrastruktury teleinformatycznej. Obecnie stanowisko nie tylko doskonale wygląda, ale jest świetnie wyposażone.

Komfort pracy poprawi nie tylko nowoczesny pulpit dyspozytorski, ale także wygodne, przestronne i jasne pomieszczenie, które częściowo jest oszklone. W drugiej jego części znajduje się monitor, służący m.in. do prowadzenia wideokonferencji z Komendą Wojewódzką.

Na wyremontowanie PSK złożyły się dotacje z przeróżnych instytucji. Prace budowlane wykonywali osadzeni z łowickiego Zakładu Karnego, w ostatnim etapie włączyli się strażacy.

Stanowisko poświęcił i pobłogosławił dziś, 2 lutego biskup Wojciech Osial. Duchowny poświęcił także nowy samochód kwatermistrzowski, który trafił do KP PSP w Łowiczu pod koniec roku.

Peugeota Boxera przekazała Komenda Główna PSP w ramach projektu "Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym",po analizie łowickiego taboru. Okazało się, że auto o takich parametrach technicznych musi być na wyposażeniu jednostki.

 

 

Otwarto stanowisko PSK w PSP w Łowiczu i poświęcono nowy samochód komentarze opinie

  • gość 2018-02-06 15:50:40

    Ciekawe ile zainkasował za poświecenie ten w czerwonym szaliku

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.