Panczeniści Błyskawicy Domaniewice medalistami mistrzostw Polski

Łyżwiarstwo szybkie, Panczeniści Błyskawicy Domaniewice medalistami mistrzostw Polski - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 19/12/2017 19:32
Martyna Czekalska

Bracia Artur i Sebastian Janiccy oraz Wojciech Sut wywalczyli brązowy medal w wyścigu drużynowym na Mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim oraz wyścigach drużynowych w łyżwiarstwie szybkim.

Zawody odbyły się w weekend 16-17 grudnia w Tomaszowie Mazowieckim. Pod nieobecność Zbigniewa Bródki barwy UKS Błyskawicy Domaniewice reprezentowali Artur i Sebastian Janiccy oraz Wojciech Sut.

Podopieczni trenera Mieczysława Szymajdy w wyścigu drużynowym na osiem okrążeń zdobyli brązowy medal. Panczeniści z domaniewickiego klubu przejechali dystans w czasie 4:08,93 min. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy Pilicy Tomaszów (3:59,08), a po srebro sięgnęli łyżwiarze Stoczniowca Gdańsk (4:00,84).

Przed tym wyścigiem Artur Janicki wystartował na dystansie 500 metrów, gdzie z wynikiem 39.03 zajął 19. miejsce oraz na dwukrotnie dłuższym dystansie, w którym uplasował się na 14. miejscu z czasem 1:15,61.

Panczeniści Błyskawicy pojechali także w drużynowym wyścigu sprinterskim, w którym zajęli czwarte miejsce i ustanowili nowy rekord klubowy (1:26,76). Zarówno bracia Janiccy, jak i Wojtek Sut nie są sprinterami, a ten start potraktowali jako rozgrzewkę przed jazdą na osiem okrążeń.

Panczeniści Błyskawicy Domaniewice medalistami mistrzostw Polski komentarze opinie