Para ze Zgierza triumfowała w Otwartych Mistrzostwach Łowicza w plażówce

04/09/2018 16:02
Siatkówka, Zgierza triumfowała Otwartych Mistrzostwach Łowicza plażówce - zdjęcie, fotografia

Bartosz Jabłoński i Adrian Broniarek ze Zgierza zwyciężyli w turnieju finałowym XVII edycji Otwartych Mistrzostw Łowicza w siatkówce plażowej. Na podium stanął łowiczanin Dawid Pawlak, który w parze z Damianem Śliwkiewiczem zajął trzecie miejsce.

Turniej finałowy został rozegrany w niedzielę (2 września) na boiskach I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu. W zawodach wzięło udział osiem najlepszych par, które rywalizowały podczas trzech turniejów eliminacyjnych.

Rozgrywki prowadzone były systemem brazylijskim do dwóch wygranych setów (do 15 punktów). Mistrzami Łowicza zostali Bartosz Jabłoński i Adrian Broniarek ze Zgierza, którzy w finale pokonali reprezentantów Głowna Marcina Moszczyńskiego i Bartłomieja Pakowskiego 2:1. Pierwszy set padł dość łatwym łupem głowieńskiej pary (15:7), ale dwa kolejne należały już do zawodników ze Zgierza (15:10, 15:8).

W meczu o trzecie miejsce łowiczanin Dawid Pawlak z Damianem Śliwkiewiczem z Głowna ograli Filipa i Adama Filińskich z Żychlina 2:0 (15:8, 17:15). Drugi z reprezentantów Łowicza Jakub Zagórowicz został sklasyfikowany ze swoim partnerem Dominikiem Paclerem na miejscach 5-6.

Wyniki turnieju finałowego XVII edycji OMŁ:
Runda I (lewa strona):
Jabłoński / Broniarek - Pawlak / Śliwkiewicz 2:1 (13:15, 15:13, 15:9)
Filiński / Filiński - Morawski / Fydrych 2:0 (15:13, 15:6)
Kosielski / Gawrych - Moszczyński / Pakowski 0:2 (10:15, 9:15)
Alagierski / Alagierski - Zagórowicz / Pacler 0:2 (12:15, 14:16)
O wejście do półfinału (lewa strona):
Jabłoński / Broniarek - Filiński / Filiński 2:0 (15:11, 15:12)
Moszczyński / Pakowski – Zagórowicz / Pacler 2:1 (8:15, 15:13, 15:6)
Miejsca 7-8 (prawa strona):
Pawlak / Śliwkiewicz - Morawski / Fydrych 2:0 (15:9, 15:11)
Kosielski / Gawrych - Alagierski / Alagierski 2:1 (16:18 ,16:14, 15:12)
Ćwierćfinały (prawa strona):
Zagórowicz / Pacler - Pawlak / Śliwkiewicz 2:1 (19:21, 24:22, 13:15)
Kosielski / Gawrych - Filiński / Filiński 1:2 (15:12, 14:16, 8:15)
Mecze półfinałowe:
Jabłoński / Broniarek - Pawlak / Śliwkiewicz 2:0 (15:0, 15:0)
Moszczyński / Pakowski - Filiński / Filiński 2:0 (15:8, 15:9)
Mecz o 3. miejsce:
Pawlak / Śliwkiewicz - Filiński / Filiński 2:0 (15:8, 17:15)
Mecz o 1. miejsce:
Jabłoński / Broniarek - Moszczyński / Pakowski 2:1 (7:15, 15:10, 15:8)

Klasyfikacja końcowa:
1. Bartosz Jabłoński (Zgierz) / Adrian Broniarek (Zgierz)
2. Marcin Moszczyński (Głowno) / Bartłomiej Pakowski (Głowno)
3. Dawid Pawlak (Łowicz) / Damian Śliwkiewicz (Głowno)
4. Filip Filiński (Żychlin) / Adam Filiński (Żychlin)
5-6. Jakub Zagórowicz (Łowicz) / Dominik Pacler (Sypień)
Piotr Kosielski (Głowno) / Damian Gawrych (Głowno)
7-8. Maciej Morawski (Skierniewice) / Mateusz Fydrych (Skierniewice)
Jarosław Alagierski (Głowno) / Daniel Alagierski (Głowno)

Para ze Zgierza triumfowała w Otwartych Mistrzostwach Łowicza w plażówce komentarze opinie