18°C bezchmurnie

Parafialny festyn rodzinny w Wygodzie

Słoneczna aura nie zniechęciła wiernych z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza do udziału w III Festynie rodzinnym pod hasłem „Rodzina Bogiem Silna”.

Niedzielny piknik na boisku Szkoły Podstawowej w Wygodzie cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony wiernych z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Wspólną zabawę poprzedziła msza święta na łowickich Bratkowicach.

Następnie parafianie udali się do pobliskiej Wygody. Wiele osób zdecydowało się w sposób aktywny spędzić ten dzień, dojeżdżając do Szkoły Podstawowej na jednośladzie, zachęcając do tego także przyjaciół i znajomych. Atrakcji nie brakowało również na samym pikniku.

Uczestnicy po skosztowaniu przysmaków przygotowanych przez gospodynie mogli spalić nadmiar kalorii w zajęciach aerobiku lub wziąć udział w rodzinnych rozgrywkach siatkarskich. Dużo emocji dostarczył także piłkarski pojedynek towarzyski między oldbojami parafii Chrystusa Dobrego Pasterza a Wyższym Seminarium Duchownym. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tych pierwszych. Z kolei ministranci parafii Św. Ducha zremisowali z ministrantami parafii na Bratkowicach.

Wśród pozostałych atrakcji były jazda konna, loteria fantowa oraz licytacja fantów, m.in. piłek i koszulek z autografami piłkarzy polskiej reprezentacji czy gadżety z podpisami skoczków narciarskich. Dla najmłodszych przygotowano malowanie twarzy oraz baloniki w kształcie zwierząt.

Ks. Jacek Zieliński w rozmowie z Ł24 przyznał, że kolejna edycja pikniku parafialnego była bardzo udana. - Frekwencja dopisała, choć była rotacja. Kiedy jedni przychodzili, drudzy odchodzili - powiedział ks. Jacek.

 

Parafialny festyn rodzinny w Wygodzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się