3°C zamglenie

Parowozownia Skierniewice w EV34

L24, Parowozownia Skierniewice - zdjęcie, fotografia

Dla jednych, to nikomu niepotrzebny złom odstawiony na boczny tor. Dla drugich, źródło inspiracji i zachwytu. Mowa tu oczywiście o Parowozach – lokomotywach napędzanych maszyną lub turbiną parową. Fotografie przedstawiające stare parowozy można oglądać w EV 34.Dziś Parowozy zostały całkowicie wyparte przez tabor elektryczny, a kto chce jeszcze poznać ten wyjątkowy „cud” techniki, może to zrobić odwiedzając różnego rodzaju ekspozycje kolejowo - muzealne lub co lepsze Parowozownie, w których próbuje się im dać „drugie życie”. Jedno z takich miejsc znajduje się niedaleko Łowicza w Skierniewicach.

Zajezdnie lokomotyw parowych, w skład których wchodzi zespół pomieszczeń i warsztatów oraz torów przeznaczonych do przechowywania i obsługiwania technicznego parowozów to wymarzone miejsce nie tylko dla pasjonatów kolejnictwa, ale również dla fotografujących. Tu temat na kadr można znaleźć niemal na każdym kroku!

Foto Art Galeria EKSPOZYCJA 34, mieszcząca się w bramie zabytkowej kamienicy, przy ulicy Zduńskiej 34 w Łowiczu w miniony czwartek, 25 czerwca otworzyła kolejną wystawę fotograficzną. Tym razem na planszach obejrzeć można skierniewicką Parowozownie. Wystawa jest pokłosiem pleneru fotograficznego zorganizowanego 9 maja 2015 r. na terenie Parowozowni w Skierniewicach mieszczącej się przy ul. Łowickiej 1. W plenerze wzięło udział 19 osób - 18 osób prezentuje na wystawie po kilka swoich zdjęć. Fotografie można oglądać do końca lipca.

Wystawa powstała dzięki uprzejmości Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei i wsparciu Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Skierniewicach, które posiada uprawnienia do prowadzenia szkoleń, kursów przygotowawczych i egzaminowania dla osób dozoru i eksploatacji w zakresie elektroenergetyki, energetyki i gazownictwa.

Fot. FB Ekspozycja 34 Foto Art Galeria

Parowozownia Skierniewice w EV34 komentarze opinie

  • mart. - niezalogowany 2015-06-29 11:40:26

    Pani Bryjak , najlepsza !

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na Lowicz24.eu