Patriotyczna akademia w SP nr 3 w Łowiczu. Pierwszaki złożyły ślubowanie (ZDJĘCIA, VIDEO)

Uroczystości patriotyczne, Patriotyczna akademia Łowiczu Pierwszaki złożyły ślubowanie (ZDJĘCIA VIDEO) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 08/11/2019 14:31
Martyna Czekalska

W Szkole Podstawowej nr 3 im. kard. Karola Wojtyły – Papieża Polaka w Łowiczu odbyła się dziś (8 listopada) uroczystość z okazji Święta Niepodległości połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się od odśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego. „Mazurek Dąbrowskiego” zabrzmiał dziś w wielu polskich szkołach, które włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

Uczniowie występujący w przedstawieniu tańcem i śpiewem przypomnieli trudną historię Polski, która w 1795 roku na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Rozbiory zostały ukazane jako walka białego orła z trzema czarnymi smokami, które symbolizowały zaborców. W programie akademii znalazły się też patriotyczne utwory oraz taniec z białymi i czerwonymi wstążkami.

Po apelu odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. To był wyjątkowe wydarzenie dla 40 uczniów dwóch klas pierwszych łowickiej „Trójki” i ich pękających z dumy rodziców. Po złożeniu ślubowania każdy pierwszoklasista był pasowany na ucznia przez dyrektor Wiolettę Puszcz. Wychowawczynie klas pierwszych Iwona Gołaszewska-Pochwała i Joanna Sobieszek wręczyły swoim podopiecznym szkolne tarcze.

Patriotyczna akademia w SP nr 3 w Łowiczu. Pierwszaki złożyły ślubowanie (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama