Patriotyczny mural w Łowiczu na stulecie odzyskania niepodległości

Urząd Miejski, Patriotyczny mural Łowiczu stulecie odzyskania niepodległości - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 21/09/2017 14:10
Martyna Czekalska

W przyszłym roku w Łowiczu powstanie patriotyczny mural. Graffiti ma upamiętnić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z pomysłem namalowania muralu wyszli łowiccy radni z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Samorządowcy chcą, aby w Łowiczu, w ramach przyszłorocznych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, powstało okolicznościowe graffiti.

- W naszym mieście jest już kilka imponujących murali, dlatego uważamy, że podobna inicjatywa byłaby pięknym uzupełnieniem planowanych obchodów - informuje Michał Trzoska, przewodniczący w łowickiej radzie. Jak dodaje, tego rodzaju pomysł realizowany jest m.in. w Ciechanowie. Tamtejsze władze miasta zorganizowały nawet konkurs na wykonanie projektu graffiti.

- Inicjatywa jest godna poparcia i zostanie uwzględniona do realizacji w 2018 roku - zapowiada burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński. Na razie nie wiadomo jeszcze gdzie powstanie miejskie graffiti, ile będzie kosztować, a także kto zajmie się jego wykonaniem.

Warto dodać, że w Łowiczu od 2013 roku istnieje mural poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Graffiti powstało na ul. Starorzecze z inicjatywy łowickich kibiców Widzewa Łódź.

Realizacją nowego patriotycznego malunku w miejskiej przestrzeni zajmie się biuro ds. kultury, sportu, turystyki i organizacji pozarządowych oraz Łowicki Ośrodek Kultury.

Patriotyczny mural w Łowiczu na stulecie odzyskania niepodległości komentarze opinie

 • gość 2017-09-21 17:47:05

  Zajmijcie się sprowadzeniem przedsiębiorców i pokazcie ze jesteście patriotami którzy dbają o rozwój miasta, kraju a pozniej malujcie murale miernoty ludzkie pseudopatrioci

 • gość 2017-09-21 21:21:42

  Łowicz przegapił już swoja szansę na stanie się miastem turystycznym pod względem historii. Jak można było tak zaniedbać taką historię i wieloletnie tradycje miasta? Takie rzeczy trzeba było robić wiele lat temu, promowac miasto. Wiele innych miast podobnej wielkości od lat jest zasypywane przez turystów o każdej porze roku. Tam sie udało, a my tutaj na co czekaliśmy ? Zróbmy coś dla Łowicza, żeby sklepy się nie zamykały (ul. zduńska - tam się kiedyś ludzie ubierali, a teraz nic specjalnego tam nie ma), ludzie nie wyjeżdżali za lepszą pracą, żeby inwestorzy słysząc Łowicz myśleli "idealne miejsce do interesów". O turystyce i historii obecnie nie myślmy jako najważniejszej sprawie. Ratujmy to umierające miasto. Wychowywałem się w tym mieście i pamiętam wspaniałe lata 90-e , ludzie na ulicach, wydarzenia kulturalne, nawet nierealne już u nas Juwenalia. To miasto tętniło życiem. Dziś idąc od dworca do starego rynku mijam 2-3 osoby - przerażające, istny Silent Hill.

 • Mały - niezalogowany 2017-09-22 06:31:07

  Proponuję mural katastrofy smoleńskiej - samolot trafiony pociskiem z bazuki, a w oddali stalową brzozę.

 • gość 2017-09-22 09:48:20

  wszystkie sciany i co tylko się da zamalować malunkami o tematyce patriotycznej, obcy niech wiedza kto tu mieszka

 • gość 2017-09-22 09:52:26

  no tak łowicz pisem stoi i trzeba to pokazać, no i będzie okazja odsłonic malowidło, zaprośić księdza proboszcza na uroczystosc, porobić sobie zdjęc z dumnie wypiętą piersia i posępnym obliczem- to jest lowicki i nie tylko patriotyzm

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama