PBP w Łowiczu: łatwiejszy dostęp do cyfrowych książek mówionych dla osób niewidomych i słabowidzących

Wasze sprawy, Łowiczu łatwiejszy dostęp cyfrowych książek mówionych osób niewidomych słabowidzących - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 25/06/2019 14:50
Martyna Czekalska

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu zachęca osoby niewidome i słabowidzące do korzystania z cyfrowych książek mówionych. Czytelnicy z dysfunkcją wzroku mogą wypożyczyć urządzenie do odtwarzania audiobooków.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak informuje Urszula Czubatka, dzięki współpracy ze stowarzyszeniem najwybitniejsze dzieła literatury pięknej polskiej i zagranicznej, książki popularnonaukowe oraz liczne nowości są dostępne dla osób niewidomych i słabowidzących w bibliotece, która swoją siedzibę ma przy ul. Stary Rynek 5/7 (wejście od ul. 3 Maja).

Cyfrowe książki mówione zapisane w postaci plików multimedialnych można wysłuchać na urządzeniach Czytak. Na podstawie umowy użyczenia, powiatowa placówki nieodpłatnie otrzymała odtwarzacze Czytak Plus i Czytak NPN3, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Czytelnicy z dysfunkcją wzroku po wcześniejszym okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności z tytułu wzroku mogą wypożyczać Czytaka wraz z książkami audio. Na podstawie odrębnego porozumienia biblioteka otrzymała także zbiór ponad 2000 cyfrowych książek mówionych.

Kolekcja będzie systematycznie uzupełniana.

 

PBP w Łowiczu: łatwiejszy dostęp do cyfrowych książek mówionych dla osób niewidomych i słabowidzących komentarze opinie

  • Boniek ale nie ten śmierdziel - niezalogowany 2019-06-25 23:29:02

    Tak daja te ksiażki jak przydziały za komuny.jak chciałem kiedys wypożyczyc na kasetach do słuchania bo mi spawanie gały popsuło to niedali bo grupy inwalidzkiej niemam.za komuny flaszka i mam co chce ateraz bez znajomosci to nic.biurokracji masa i coto daje

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama