PCK w Łowiczu podsumowało akcję "Twoja krew ratuje życie"

Szpital i opieka społeczna, Łowiczu podsumowało akcję Twoja ratuje życie - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 20/11/2018 10:59
Katarzyna Gajda

228,050 ml krwi oddali uczniowie łowickich szkół ponadgimnazjalnych od września 2017 do końca czerwca 2018 roku w ramach turnieju „Młoda krew ratuje życie”.

Rejonowy Oddział PCK w Łowiczu podsumował akcję „Młoda krew ratuje życie”, która przeprowadzona została w trakcie minionego roku szkolnego w łowickich szkołach ponadgimnazjalnych. Wzięło w niej udział 480 krwiodawców.

Największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Łowiczu, którzy oddali łącznie 59,850 ml drogocennego płynu. Przez dziesięć miesięcy w akcji wzięło udział 78 krwiodawców, którzy honorowo oddali krew.

Na drugim miejscu znalazło się II Liceum Ogólnokształcące. W szkolnych zbiórkach wzięły udział 92 osoby, które łącznie oddały 41,400 ml krwi. Za nimi na podium znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, w którym zebrano 37,000 ml płynu ratującego życie. W akcji przeprowadzonej w murach ZSP 1 wzięły udział 82 osoby.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zduńskiej Dąbrowie zebrano 28,350 ml krwi, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 – 25,000 ml, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 – 21,150 ml, zaś w I Liceum Ogólnokształcącym – 15,300 ml krwi.

W sumie w akcji wzięło udział 480 krwiodawców, którzy łącznie oddali 228,050 ml cennego płynu. Uroczyste podsumowanie ubiegłego turnieju „Młoda krew ratuje życie” odbędzie się 28 listopada w restauracji Polonia o godzinie 11.

PCK oddział w Łowiczu zachęca wszystkich mieszkańców do oddawania krwi w otwartych akcjach szkolnych. 21 listopada akcja przeprowadzona zostanie w I LO, 29 listopada w ZSP nr 4, 4 grudnia w II LO, 5 grudnia w ZSP nr 3, zaś 10 grudnia w ZSP nr 2.

Krew można oddawać w godzinach 9-12.

 

PCK w Łowiczu podsumowało akcję "Twoja krew ratuje życie" komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama