PCPR wypłacił prawie 385 tys. zł tytułem "Rodzina 500 plus"

Szpital i opieka społeczna, wypłacił prawie tytułem Rodzina - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 21/04/2017 14:10

Tydzień temu na naszych łamach podsumowaliśmy rok Programu 500 plus w Łowiczu. Okazuje się, że środki wypłacał nie tylko MOPS, ale i PCPR. W drugiej instytucji programem objętych było 93 dzieci, które wychowują się w 67 rodzinach.
Zasady wypłacania środków z programu „Rodzina 500 plus” dla dzieci podległych Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie są niemal identyczne do tych wypłacanych przez MOPS. Różnica jest taka, że 93 podopiecznych PCPR żyje w rodzinach zastępczych. Ustawa przewiduje, że dla każdego z nich przysługuje świadczenie w wysokości 500 zł do 18 roku życia.

W ubiegłym roku instytucja, którą szefuje Robert Wójcik wypłaciła dla swoich podopiecznych prawie 385 tys. zł. Dyrektor jednostki w rozmowie z nami przyznał, że w tym roku ilość dzieci powinna zostać na podobnym poziomie.

Świadczenia z tytułu „Rodzina 500 plus” przysługuje do 18 roku życia, a co potem. Obecnie PCPR ubiega się o dofinansowanie projektu „Umiem – wiem”, który opiewa na ponad 905 tys. zł. Program skierowany jest do osób powyżej 18 lat, którym PCPR zaoferuje między innymi finansowanie dalszej nauki (czesne) i noclegów w akademikach i bursach, opłacenie kursu i egzaminów na prawo jazdy, spotkania z psychologiem i specjalistyczne wsparcie.

- Jeżeli udałoby się otrzymać dofinansowanie na ten projekt, PCPR bardzo wzbogaciłby swoją ofertę – przyznaje Robert Wójcik.

Projekt realizowany byłby przez trzy lata, począwszy od ostatniego kwartału tego roku. PCPR wnioskował o prawie 761 tys. zł dotacji. Ile pieniędzy uda się pozyskać i w jakim zakresie realizować projekt „Umiem – wiem”? O tym poinformujemy po ogłoszeniu wyników.

 

PCPR wypłacił prawie 385 tys. zł tytułem "Rodzina 500 plus" komentarze opinie

 • Dog - niezalogowany 2017-04-24 12:26:31

  [quote name="karolina"]Łatwo rozdaje się nieswoje pieniądze. Rząd PIS zabierze jednym, żeby dać drugim. To naprawdę prawe i sprawiedliwe.[/quote] To socjalizm II który społeczeństwo sobie zafundowało głosując na PIS....

 • karolina - niezalogowany 2017-04-24 12:18:46

  Fragment tekstu "Świadczenia z tytułu „Rodzina 500 plus” przysługuje do 18 roku życia, a co potem". Co potem?! Niech idą do roboty i sami zarabiają na swoje utrzymanie. Całe życie chcieliby być na garnuszku państwa? Później mamy rodziny, które z pokolenia na pokolenie żyją z MOPSu, bo im się należy. Państwo socjalne nas zrujnuje.

 • dorian - niezalogowany 2017-04-24 09:35:37

  Co za sprawiedliwość.rozdawanie pieniędzy dzieciom osób ,którym się nie chce pracować.A ci co pracują muszą sami utrzymywać swoje dzieci bez żadnych dofinansowań.a do pracy pognać, a nie dawać i dawać.

 • karolina - niezalogowany 2017-04-24 08:12:32

  Łatwo rozdaje się nieswoje pieniądze. Rząd PIS zabierze jednym, żeby dać drugim. To naprawdę prawe i sprawiedliwe.

 • Truteń Gucio - niezalogowany 2017-04-21 15:26:28

  Wójcik rozdaje pieniądze dzięki rządowi PiS i się tym chwali. Czysta lewacka hipokryzja.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama