Pechowa porażka Pelikana. O przegranej zadecydował gol w 90. minucie (ZDJĘCIA)

Piłka nożna, Pechowa porażka Pelikana przegranej zadecydował minucie (ZDJĘCIA) - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 09/09/2019 14:05
Martyna Czekalska

Pelikan Łowicz przegrał ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0) w meczu 7. kolejki grupy pierwszej III ligi. Podopieczni Mykoły Dremliuka stracili bramkę w 90. minucie pojedynku.

W niedzielnym (8 wrześniu) łowiczanie zmierzyli się na wyjeździe z niepokonanym w tym sezonie Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Jedyna bramka w spotkaniu padła w 90. minucie. Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Wiśniewski, który wykończył kontrę gospodarzy. Przyjezdnym nie udało się więc sprawić prezentu trenerowi Pelikana, który dzień wcześniej obchodził urodziny.

Była to druga ligowa porażka Pelikana w tym sezonie. W następnej kolejce łowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Unią Skierniewice. Piłkarskie derby regionu w tym sezonie będą jeszcze ciekawsze, bowiem latem między klubami doszło do kilku transferów.

Z Unii do Pelikana przenieśli się wychowankowie biało-zielonych Patryk Pomianowski i Maciej Wyszogrodzki, a także Damian Warchoł, który jest najlepszym strzelcem „Ptaków”. W kadrze unitów jest też kilku byłych piłkarzy Pelikana.

Początek derbowego starcia w najbliższą sobotę (14 września) o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Pomologicznej w Skierniewicach.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)
Kamil Wiśniewski 90

Pelikan: Maciej Humerski – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Michał Żółtowski, Kamil Woźniak – Piotr Piekarski – Maciej Wyszogrodzki, Patryk Pomianowski, Krystian Mycka, Dominik Głowiński (68 Filip Kowalczyk) – Damian Warchoł.
Żółte kartki: Piotr Basiuk, Kamil Wiśniewski i Mateusz Kwiatkowski (Świt) oraz Maciej Wyszogrodzki, Michał Żółtowski, Krystian Mycka (Pelikan).
Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).

Pechowa porażka Pelikana. O przegranej zadecydował gol w 90. minucie (ZDJĘCIA) komentarze opinie