Peleton kolarzy przejechał przez Łowicz

Kolarstwo, Peleton kolarzy przejechał przez Łowicz - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 02/07/2017 16:27
Katarzyna Gajda

Między godziną 14 a 15 przez ulicę Bolimowską, 3 Maja, Stary Rynek, Podrzeczną, Bielawską, Stanisławskiego, Jana Pawła II i dalej do drogi krajowej nr 14 przejechał peleton kolarzy, którzy biorą udział w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Expo 2022 Warszawa-Łódź.

Kolarze wystartowali z Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przed godziną 13. Planowo po około pięciu godzinach i pokonaniu 196,5 km mieli dotrzeć do ulicy Północnej w Łodzi. Trasa wyścigu przebiega przez kilkanaście gmin i miast, m.in. Łowicz. Do miasta Księżaków peleton dojechał drogą krajową nr 70, dalej przejechał przez ulicą Bolimowską, 3 Maja, Stary Rynek, Podrzeczną, Bielawską, Stanisławskiego do Jana Pawła II i dalej do drogi krajowej nr 14 w kierunku Łodzi. Łowicz, obok Brzezin, Strykowa i Rzgowa był miejscem lotnych premii.
 

Kolarzy na trasie przejazdu dopingowali mieszkańcy poszczególnych miejscowości, nie inaczej było w Łowiczu. Na Starym Rynku w Łowiczu, obok burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, Księżanki i Księżaka Roku, przejazd peletonu obserwowało kilkudziesięciu mieszkańców. Pomimo, że sam przejazd trwał dosłownie kilka minut, a oczekiwanie na kolarzy nie umilała wietrzna aura, było warto!

 

Na metę, ustawioną na torze kolarskim Klubu Sportowego Społem Łódź przy ul. Północnej, zawodnicy wjadą po godzinie 17. Finał wyścigu będzie jedną z atrakcji organizowanego dziś, 2 lipca w Łodzi Dnia Roweru.

Reklama

Peleton kolarzy przejechał przez Łowicz komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Reklama
 Reklama