27°C bezchmurnie

Pętla Łowicka 2017

Kiedy: 2017-09-17 , godzina: 09:00 | Gdzie: Stary Rynek w Łowiczu

Kolarstwo, Pętla Łowicka - zdjęcie, fotografia

Klub Kolarski Łowicz zaprasza wszystkich pasjonatów kolarstwa szosowego na Pętlę Łowicką, czyli wspólną przejażdżkę śladami Bitwy nad Bzurą.

Pętla Łowicka 2017 odbędzie się już w najbliższą niedzielę (17 września) dla uczczenia 78. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Start zaplanowano o godzinie 9:00 ze Starego Rynku w Łowiczu. Pół godziny wcześniej dla uczestników przygotowano poczęstunek w Restauracji Powroty.

Trasa Pętli Łowickiej pokrywa się z terenem działań wojennych kampanii wrześniowej 1939 roku: Łowicz - Łęczyca - Kutno - Łowicz i liczy 132 km.

Organizatorzy podkreślają towarzyski charakter imprezy, która odbędzie się już po raz trzeci. Warunkiem uczestnictwa jest dobry humor i chilloutowy rytm jazdy (tempo 30-33 km/h). Na trasie przewidziane są dwa krótkie postoje: w Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie oraz bufet w Maurzycach.

- W kalendarzu imprez sportowych jest wiele wyścigów kolarskich. Pętlę Łowicką wyróżnia brak rywalizacji, co przekłada się na dobrą atmosferę w peletonie. Zamiast pucharów i medali, nagrodą dla uczestników jest satysfakcja ze wspólnej jazdy i możliwość symbolicznego upamiętnienia wydarzeń historycznych - zaznacza Bogumił Urbanek.

Pętla Łowicka co roku gromadzi amatorów kolarstwa nie tylko z najbliższych okolic Łowicza, ale także z Łodzi i Warszawy. Zdaniem organizatorów, jej rozpoznawalność w środowisku kolarskim jest wyjątkową okazją do promocji turystycznych atrakcji miasta i regionu.

- Za każdym razem staramy się pokazać coś nowego, tym razem będzie to skansen wsi łowickiej w Maurzycach. Mamy nadzieję, że nasi goście wrócą tu ze swoimi znajomymi i rodzinami - dodaje prezes KK Łowicz.

Orientacyjny czas
08:30 - Coffee time / Restauracja Powroty
09:00 - Start / Stary Rynek
10:30 - Łęczyca
11:30 - Muzeum Bitwy nad Bzurą w Kutnie
12:45 - Bufet / Skansen w Maurzycach
13:30 – Łowicz
Mapka z zaznaczoną trasą: www.strava.com/routes/6411010

Fot. Jarek Ciesielski

Miejsce zdarzenia mapa Łowicz


Pętla Łowicka 2017 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się