Pieczywo może być drogą do sukcesu. Tutaj także mały gracz ma szanse

Art. sponsorowany, Pieczywo może drogą sukcesu Tutaj także mały gracz szanse - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 05/07/2019 08:40
Martyna Czekalska

Jednym z charakterystycznych trendów, jakie dotykają nasz rynek spożywczy w ciągu ostatnich dekad, są wyższe oczekiwania konsumentów wobec dostawców pieczywa. Aby im sprostać, właściciele różnej wielkości piekarni prześcigają się w coraz to nowych pomysłach, a ich punkty handlowe nierzadko stają się tymi, do których mieszkańcy niejednego osiedla gotowi są nadrobić drogi. Nigdy nie stanie się to jednak samo.

Najważniejsza jest identyfikowalna marka

Choć lokalne piekarnie już przed laty bywały miejscami, do których liczni konsumenci łatwo się przywiązywali, to jednak chleb był produktem anonimowym i takim, od którego nie oczekiwano zbyt wiele. Wiele się jednak zmieniło. Z jednej strony zmniejszyła się liczba odbiorców zdolnych zaakceptować wszystko, co trafiało pod tą nazwą na półki – a wobec braku ścisłych norm, były to wyroby o bardzo różnym składzie i jakości, o czym nadał łatwo przekonać się w niejednym markecie. Z drugiej dieta naszego statystycznego rodaka staje się coraz bardziej różnorodna, spożycie chleba więc maleje. Choć trend ten nie jest zbyt szybki, to jednak trwały. Oznacza to, że jego produkcję musiały dotknąć istotne zmiany. Ci, którym udało się odpowiedzieć na oczekiwania rynku, odnotowują niekiedy znaczne sukcesy, pomimo tego, że sytuacja na nim, przede wszystkim w związku z rosnącymi kosztami, nie jest łatwa. Można sobie jednak z nią poradzić.

Obecnie dużo szersze jest grono klientów gotowych szukać tego konkretnego chleba, który najlepiej przypadnie im do gustu. Niezależnie od tego, czy będzie to coraz bardziej popularny wyrób pełnoziarnisty czy biały, bądź pełen różnego rodzaju dodatków albo ich pozbawiony, ważne jest, by był rezultatem odpowiedniej receptury i by było wiadomo dokąd można po niego wrócić. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na to, że rynek żywność jest w tym, w którym szczególne znaczenie ma dla odbiorców identyfikacja wielu produktów jako pochodzących z lokalnej produkcji.

Zadbaj o wszystko, czego może potrzebować klient

Niezależnie od tego, jaki procent naszej sprzedaży stanowią dostawy do innych punktów handlowych, bardzo często warto zadbać o to, by piekarni towarzyszył sklep – możliwość nabycia jej wyrobów w miejscu wypieku (i to nie z mrożonego ciasta o zagadkowym składzie, jak w wielu marketach) jest niezwykle istotna dla coraz większej liczby odbiorców zainteresowanych jakością spożywanej żywności. Potrzebne jest tu odpowiednie wyposażenie, jak np. profesjonalna krajalnica do chleba, dzięki której niełatwe przecież krojenie dużej liczby świeżych bochenków nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Obszerną ofertę takiego sprzętu ma np. firma Resto Quality.

Szeroki wybór chleba wysokiej jakości to nie wszystko, na co warto dziś postawić. Jego powoli malejącemu spożyciu towarzyszy inny bardzo wyraźny trend – pozostałe wyroby piekarskie, w postaci np. różnego typu bułek czy rogali od dawna cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem. Piekarnia pozwalająca wyjść z niej z pełnym koszykiem różnorodnego pieczywa opartego na unikalnych, własnych recepturach, w której od początku zadbano o budowanie rozpoznawalnej marki, ma szansę stać się punktem stale odwiedzanym przez duże grono klientów.

Pieczywo może być drogą do sukcesu. Tutaj także mały gracz ma szanse komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Reklama
 Reklama