6°C całkowite zachmurzenie

Pierwsze ligowe zwycięstwo Synteksu Księżaka

Koszykarze Synteksu Księżaka Łowicz zrehabilitowali się za inauguracyjną porażkę z Żubrami Białystok. W drugim meczu sezonu łowiczanie pokonali we własnej hali AZS UMCS Lublin 85:74.

Zespół trenera Roberta Kucharka w sobotę (30 września) podejmował AZS UMCS Lublin, który na otwarcie sezonu szczęśliwie pokonał Stal Stalową Wolę 72:71. Łowiczanie koniecznie chcieli zatrzeć złe wrażenie po ubiegłotygodniowej porażce z Żubrami Białystok 71:81. Tym bardziej, że znów grali przed własną publicznością.

Koszykarze Synteksu Księżaka tym razem wykorzystali atut własnego boiska i wygrali 85:74. Opiekun łowickiego zespołu zaznacza jednak, że zwycięstwo przyszło z trudem i wiele elementów gry trzeba poprawić. - Zrobiliśmy bardzo dużo błędów, i mimo tego, że zagraliśmy słabe spotkanie, wygraliśmy. Cieszy to zwycięstwo, styl gry mniej - mówił tuż po spotkaniu trener Kucharek.

O wygranej łowiczan zadecydowała głównie dobra trzecia partia. Po dwóch kwartach akademicy z Lublina prowadzili 36:35 i gospodarze po przerwie ruszyli do zdecydowanego ataku. Dobrą zmianę dał Michał Kucharski, który w ciągu niespełna czterech minut zdobył 6 punktów oraz zanotował 3 zbiórki i asystę. Trzecią odsłonę miejscowi wygrali 30:19 i kontrolując czwartą kwartę wygrali ostatecznie 85:74.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Synteksu Księżaka był Damian Tokarski, którzy rzucił 20 punktów. W drużynie gości najlepszym strzelcem został Mateusz Wiśniewski, zdobywca 22 „oczek”.

Za tydzień (7 września) łowiczanie zmierzą się na wyjeździe z liderem, Turem Bielsk Podlaski. Bielszczanie odnieśli jak na razie dwa przekonujące zwycięstwa: pokonali Legię II Warszawa 100:50 oraz Stal Stalową Wolę 93:79.

Syntex Księżak Łowicz – AZS UMCS Lublin 85:74 (14:18, 21:18, 30:19, 20:19)

Syntex Księżak: Karol Dębski 16, Bartosz Włuczyński 14 (1x3), Michał Kucharski 13, Daniel Nieporęcki 9 (1x3), Piotr Łucka oraz Damian Tokarski 20 (2x3), Bartłomiej Bojko 8, Mateusz Gładki 3 (1x3), Maciej Cukierda 2 i Kacper Dudek.