Pierwszy Polak bez wizy w USA to Marcin Bakalarski z Łowicza (VIDEO)


Portal lowicz24.eu
Autor: Martyna Czekalska
13/11/2019

Wasze sprawy Łowicz
Marcin Bakalarski z Łowicza był bohaterem materiałów wyemitowanych w głównych wydaniach poniedziałkowych i wtorkowych (11 i 12 listopada) „Wiadomości” TVP. 31-latek dotarł do Stanów Zjednoczonych jako pierwszy Polak podróżujący bez wizy.

11 listopada Polska dołączyła do programu bezwizowego. Jak opowiada nam Marcin Bakalarski, w poniedziałek po północy wypełnił wniosek w specjalnym Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA). Po kilku godzinach otrzymał pozytywną odpowiedź i mógł polecieć do Stanów Zjednoczonych. W Los Angeles przywitał go koszykarz Marcin Gortat.

Materiał z przygotowań, jak i samej podróży mieszkańca Łowicza do Los Angeles został wyemitowany w głównych wydaniach „Wiadomości” TVP w poniedziałek i wtorek.

Można je obejrzeć tutaj od 18:41: https://wiadomosci.tvp.pl/44962381/11112019-1930 oraz tutaj od 23:06: https://wiadomosci.tvp.pl/44994393/12112019-1930

 
Pierwszy Polak bez wizy w USA to Marcin Bakalarski z Łowicza (VIDEO) - komentarze opinie (27)

gość
13/11/2019

Ja pierniczę, wyczyn niczym pierwsze lądowanie na Księżycu. Co ten PiS nie zrobi, żeby na tapecie być ! xD

gość
13/11/2019

To TVP nie wysłała jego wcześniej po wize wcześniej ???? i nie zapłciła ??? pewnie na koszt telewizji ma wycieczkę i tv za to zapłaciła....

gość
13/11/2019

Szoooook, człowiek związany od lat z PiS robi propagandę dla PiS :o

> W przeszłości był on rzecznikiem PiS w Łowiczu, społecznym asystentem senatora Przemysława Błaszczyka oraz posła Marka Matuszewskiego (obaj z PiS), jak również kandydatem na posła z Kongresu Nowej Prawicy.

> Marcin Bakalarski pracuje w TVP Info, gdzie odpowiada za social media. Ponadto miał być jedną z osób przeprowadzających w imieniu Telewizji Polskiej prowokacje na Marszu Równości w Warszawie. NaTemat.pl podaje, że był on również członkiem ekipy TVP podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Nawet PRL by się nie powstydził takiej propagandy...

Grom
13/11/2019

To baldas teraz jest gwiazdą

Yoozek
13/11/2019

Się czepiacie. Chłopak sobie leciał do USA i akurat obok przechodziła ekipa TVP.
Z tragarzami.
Zupełnym przypadkiem.

gosc
13/11/2019

Ten PiS na takim przekrecie leci, az strach pomyslec, ze ludzie jeszczevto kupuja.

Gość
13/11/2019

A kto za to wszystko płaci?
- Pan, pani, ten pan i tamten też, ja i reszta...

...:)

Hern
13/11/2019

Zrobi dużo dobrego zostając tam na dłużej.

Gość
14/11/2019

Ale wszystkim tu piszącym pośladki ścisnęło. Wyluzujcie bo czytając te wypociny widać jak z zazdrości GULA WAM CHODZI. Miłego dzionka.!!

gość
14/11/2019

ALE MANIPULACJA, PEWNIE WOGÓLE NIGDZIE NIE BYŁ ALBO WCZEŚNIEJ TEN MATERIAŁ ZMONTOWANY ZOSTAŁ! I MARCIN GORTAT SPECJALNIE WYJECHAŁ PO TEGO KOLESIA HAHA ZARAZ PĘKNE ZE ŚMIECHU

Gość
14/11/2019

JEBAC PIS I MOCHERY CO NA NICH GŁOSUJĄ

oz
14/11/2019

Brawo Panie Marcinie !!!
Studia o Ameryce i prawnicze bardzo się przydały.
Rozsławił Pan Łowicz w całej Polsce i w Ameryce.
Hejterami niech Pan się nie przejmuję, bo nie potrafiliby się nawet zalogować w systemie.
Jeszcze raz ogromny szacun.

Gość
14/11/2019

Napisał ojciec Marcina...

Gość
14/11/2019

Żal tyłek ściska wazeliniarze Kalińskiego?

Gość
14/11/2019

Uuuuu język twój, waćpanie, iście wytworny.... taki narodowo-socjalistyczny jak i nasza kochana propaganda TVP w czasach obecnych.

Gość
14/11/2019

No widzisz Krystianku, a ciebie jeszcze w telewizji nie było.

Gość
15/11/2019

Co tu gadać. Propagandę nam telewizja (za nasze pieniądze) serwuje o konstrukcji cepa. Ukierunkowali ją dla swojego twardego elektoratu bez szkoły a resztę w d..... mają

Jack Black
15/11/2019

Pracownik Ministerstwa Propagandy i Oświecenia Publicznego. Podwładny Pana Jacka - Ministra Propagandy.
Był na urlopie w tym czasie? Czy w sprawach biznesowych? Bo chyba o takiej wizie mowa....

gościu
15/11/2019

Żal tyłek ściska jaka propaganda się w telewizji odjaniepawla. Rosjanie mieli pierwszego człowieka na księżycu, p0lacy za pisu mają pierwszego człowieka z wizą w hameryce. Brawo.

i tyle w temacie
15/11/2019

“Dla debili którzy wymyślają temat ustawki…. GRATULUJĘ”
– ironizuje w mediach społecznościowych Marcin Gortat,
https://dzienniklodzki.pl/marcin-gortat-lodzianin-i-gwiazda-nba-nazwal-debilami-tych-ktorzy-uznali-ze-wzial-udzial-w-bezwizowej-ustawce-tvp/ar/c1-14579481

gość
15/11/2019

Ustawka jak ch.... i to za nasze pieniądze. Brawo wyborcy!

przedruk z NM
15/11/2019

“W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami na temat postępowania w sprawie pana Jacka Chudego pragnę poinformować, że nie komentowałem jej publicznie dotychczas, ponieważ uważałem, że jest to kwestia pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Niestety, pojawiające się w mediach nieprawdziwe informacje sprawiają, że muszę się do niej oficjalnie odnieść.
Przede wszystkim należy podkreślić, że praca na stanowisku leśniczego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za powierzony majątek Skarbu Państwa i osoba, która pełni tę funkcję musi spełniać określone wymagania, a jej praca nie może budzić jakichkolwiek wątpliwości co do rzetelności, dbałości czy uczciwości. Niestety stwierdzone w wyniku kontroli nieprawidłowości w pracy Pana Leśniczego Jacka Chudego spowodowały utratę zaufania do niego. Stwierdzono co następuje:
– brak drewna w magazynie leśnictwa o wartości około 5 tysięcy zł, który został niezauważony lub niezgłoszony przez mającego obowiązek nadzoru i odpowiedzialnego za stan magazynowy leśniczego. Niedobór ujawnił inżynier nadzoru w ramach kontroli funkcjonalnej o czym niezwłocznie mnie powiadomił. W tym miejscu należy powtórzyć, że obowiązkiem każdego leśniczego jest bieżące sprawdzanie stanów drewna i jego zgodności ze stanem ewidencyjnym
– nienależyta kontrola nad gruntami w wyniku czego doszło do naruszenia stanu posiadania Nadleśnictwa Kutno. Zawłaszczenie przez osobę prywatną terenu o powierzchni 1020 m2 może narazić Skarb Państwa na stratę nawet 100 tys. zł z tytułu prowadzonego postępowania o zasiedzenie
– brak niezwłocznego zewidencjonowania pozyskanego drewna, w lipcu 2019 roku w toku inwentaryzacji w leśnictwie Bielawy stwierdzono przelegiwanie nieodebranego drewna co doprowadziło do obniżenia jego wartości o kwotę nie mniejszą niż 860 zł oraz opóźnienia terminowej zapłaty dla wykonawcy.
Już tylko te zaniedbania uzasadniają utratę zaufania do osoby odpowiedzialnej za sprawy majątkowe pracodawcy, a były też inne liczne zastrzeżenia do wypełniania obowiązków pracowniczych wymienione w piśmie do rady powiatu, jak np. brak nadzoru nad pielęgnacją upraw na szczegółowo sprecyzowanych obszarach, co również naraziło Nadleśnictwo na znaczne straty finansowe.
Rozmowy z leśniczym związane ze stwierdzonymi nieprawidłowościami prowadziłem 19 lipca oraz 25 lipca 2019 roku, więc nieprawdą jest, że nie miał świadomości rangi stawianych mu zarzutów oraz możliwych konsekwencji. Złożone przez leśniczego Jacka Chudego wyjaśnienia były lakoniczne i bagatelizujące stwierdzone fakty. Dalsze bezpośrednie rozmowy z leśniczym dotyczące tej sprawy były niemożliwe, gdyż reakcją na stawiane zarzuty było przejście pana Jacka Chudego na zwolnienie lekarskie od 04 września, a następnie wyjazd do sanatorium od 20 października 2019 r.
Zanim w dniu 26 sierpnia skierowałem pismo do rady powiatu, o wydanie stosownej uchwały, pozwalającej na zwolnienie Pana Jacka Chudego ze stanowiska leśniczego, toczyło się postępowanie wyjaśniające – kontrola funkcjonalna i inwentaryzacja majątku, które potwierdziły brak nadzoru nad powierzonym majątkiem oraz przy wykonywaniu prac z zagospodarowania lasu.
Wyrażam głębokie ubolewanie, że Rada Powiatu nie poprosiła mnie o szersze wyjaśnienia i oparła swoją decyzję na niesprawdzonych informacjach.
Wokół sprawy zbudowana została fałszywa, jednostronna narracja, m.in. przedstawiona w artykule prasowym informacja o zbudowaniu przez pana Jacka Chudego leśniczówki jest nieprawdą. Leśniczówka została wybudowana przez wynajętą firmę, koszty pokrył w całości Skarb Państwa. Leśniczówka to mieszkanie służbowe i wiąże się w sposób oczywisty z aktywnym wykonywaniem służbowych obowiązków. Każdy leśniczy podejmując się pracy na tym stanowisku ma prawo zamieszkiwania w budynku mieszkalnym pracodawcy. Jest świadomy, że po ustaniu zatrudnienia lub przy zmianie miejsca, stanowiska pracy, musi opuścić zajmowaną osadę.
Odwołanie ze stanowiska leśniczego, nie jest równoznaczne z pozbawieniem pracy w Lasach Państwowych czy natychmiastową wyprowadzką z zajmowanej leśniczówki. Praca na stanowisku leśniczego jest bardzo trudna, złożona i między innymi także wymaga dobrego stanu zdrowia.
Moje obowiązki i odpowiedzialność za powierzone mienie Skarbu Państwa jako nadleśniczego, obligują mnie do podejmowania czasami bardzo trudnych, złożonych decyzji, w tym niestety najcięższych decyzji personalnych.
Zbigniew Wala, nadleśniczy Nadleśnictwa Kutno”
https://lowicz.naszemiasto.pl/oswiadczenie-zbigniewa-wali-w-sprawie-jacka-chudego-czlonka/ar/c1-7426388

gość
15/11/2019

PiS i jego hipokryzja. Wyjdą pewnie jakieś afery pod tymi rządami. Dobrze, że ja w tym nie robię.

gość
15/11/2019

średniowiecze

gość
15/11/2019

TVP jest tak agresywna jak Żydzi za czasów św. Maksymiliana Kolbe. Tak pokazuje dzisiaj swoje "przyjazne" podejście do społeczności.

Prawak
16/11/2019

Nie chciałbym już dolewać oliwy ale....

....o panu Marcinie to już memy w internetach powstają. Sławny się chłop robi i to z prędkością światła...

Łowiczak
16/11/2019

Wstyd dla Łowicza
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Wasze sprawy


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez lowicz24.eu, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Agencja Reklamowa ZU-AN z siedzibą w Łowicz 99-400 , Stanisławskiego 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia