Piknik rodzinny w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łowiczu

Edukacja, Piknik rodzinny Poradni Psychologiczno Pedagogicznej Łowiczu - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 17/06/2019 10:34
Martyna Czekalska

W ostatni piątek (14 czerwca) Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łowiczu odbył się rodzinny piknik w ramach ogólnopolskiej kampanii Cała Polska czyta dzieciom. W tym roku gośćmi spotkania byli przedstawiciele służb mundurowych.

- Dla poradni jest to niezwykły czas, kiedy możemy w trochę inny sposób spędzić czas z „naszymi” dziećmi – nie trenując i ćwicząc, a po prostu się bawiąc – informuje pedagog Anna Jeznach z powiatowej placówki. - Choć i w tym dniu udało się naszym specjalistom przemycić w zabawach sporo elementów terapeutycznych.

Jak przyznaje, czytanie dzieciom stanowi niezwykle istotny element w ich rozwoju. Wzbogaca słownictwo i wyobraźnię, buduje również kreatywność. Ale przede wszystkim wspólne czytanie to czas spędzony razem z dzieckiem, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Tegoroczny piknik przebiegał pod hasłem „Za mundurem dzieci sznurem”, a jego gośćmi byli przedstawiciele służb mundurowych. Bajkę „Ołowiany żołnierzyk” przeczytał żołnierz z 9 Brygady Obrony Terytorialnej w Łodzi, który opowiedział też trochę o tym, jak wygląda zwykły dzień w wojsku. Do opowieści przyłączyli się członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu, którzy przybyli do poradni w pełnym umundurowaniu oraz przywieźli ze sobą wiele elementów historycznego wyposażenia wojskowego.

Funkcjonariusze z łowickiej komendy policji opowiedzieli dzieciom, jak bezpiecznie spędzić wakacje i na co zwrócić uwagę, żeby nie narazić się na niebezpieczeństwo. Nie tylko pozwolili obejrzeć prawdziwe kajdanki i policyjnego lizaka, ale również zaprosili dzieci do swojego radiowozu, co było niezwykłym przeżyciem - szczególnie dla chłopców.

Niesamowitą radość sprawili dzieciakom strażacy z PSP w Łowiczu, którzy uruchomili na trawie wodną fontannę, a także zrobili prawdziwą tęczę. Wdrapywanie się do wozu strażackiego stanowiło dla dzieci nie tylko frajdę, ale i wyzwanie.

Piknik rodzinny w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łowiczu komentarze opinie

  • gość 2019-06-17 13:58:58

    Tak się bawi....tak się bawi ...pińcetplus

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Reklama
 Reklama