16°C mgła

Piknik rodzinny w Zdunach (ZDJĘCIA, VIDEO)

Mieszkańcy gminy Zduny bawią się dziś (15 lipca) na rodzinnym pikniku na boisku zduńskiej Astry. W programie imprezy znalazły się m.in. koncerty i turniej wsi.

Niedzielna zabawa rozpoczęła się o godzinie 14 od występu orkiestry dętej z Góry św. Małgorzaty. Po nim na piłkarskim boisku odbył się turniej wsi z udziałem szesnastu drużyn. Reprezentanci wiosek z całej gminy rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych.

Dzieci zmierzyły się w konkurencji „Celujący Jaś”, a ich zadaniem było rzucanie piłką do tarczy. Im bliżej środka się trafiło, tym więcej zdobywało się punktów. Panie rywalizowały w zadaniu nazwanym „Praczka Frania”. Kobiety w określonym czasie musiały rozwiesić pranie, czyli szmatki zawierające określoną liczbę punktów. Z kolei w konkurencji „Byczy chłop” zadaniem panów było jak najdłuższe utrzymanie się na byku rodeo. Nie brakowało emocji i śmiechu.

Później zaplanowano występy seniorów z grupy Wrzos, zespołu gimnazjalistów Zdunioki, formacji Maraquja i discopolowej grupa Cosmo.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Dochód ze sprzedaży losów zostanie przekazany na doposażenie wyremontowanego pomieszczenia Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny, w którym odbywają się zajęcia dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Na uczestników loterii czekało wiele cennych nagród, m.in. sprzęt AGD i RTV. Jedną z nagród był telewizor Phillips ufundowany przez wójta gminy Jarosława Kwiatkowskiego.

Niedzielny piknik zakończy się zabawą taneczną.

Piknik rodzinny w Zdunach (ZDJĘCIA, VIDEO) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się