Pływacy z „Jedynki” byli najlepsi

Pływanie, Pływacy „Jedynki” najlepsi - zdjęcie, fotografia
Portal lowicz24.eu 22/04/2016 21:54

Wczoraj (21 kwietnia) na pływalni przy ul. Kaliskiej odbyły się XII mistrzostwa Łowicza w pływaniu uczniów szkół podstawowych. W klasyfikacji generalnej triumfowali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

 

 

W zawodach organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkołę Podstawową nr 1 wzięło udział 86 uczniów z pięciu łowickich podstawówek. Patronat nad imprezą objął burmistrz miasta Łowicza Krzysztof Kaliński, który wspólnie z dyrektor „Jedynki”  Teresą Sokalską-Lebiodą wręczył medale dla najlepszych zawodników. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali na dystansie 25 metrów w stylu grzbietowym i dowolnym z podziałem na kategorie wiekowe oraz w wyścigu otwartym w stylu klasycznym, motylkowym (25 m) i dowolnym (50 m).

Pamiątkowe puchary dla najlepszych pływaków mistrzostw  powędrowały do Marty Czubik i Szymona Kosmowskiego (rocznik 2006 i młodsi), Laury Kruszczyńskiej i Filipa Deki (rocznik 2005), Julii Wosiewicz i Antka Knery (rocznik 2004) oraz do Aleksandry Zagawy, Martyny Liberackiej i Pawła Graczyka (rocznik 2003).

W klasyfikacji drużynowej zdecydowane zwycięstwo odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki. Podopieczni Iwony Górskiej i Roberta Graczyka zgromadzili 118 punktów, wyraźnie wyprzedzając ekipę Pijarskiej Szkoły Królowej Pokoju (60 punktów). Trzecie miejsce wywalczyli pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza (46 punktów). Kolejne lokaty zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4  i Szkoły Podstawowej nr 7.

Medaliści mistrzostw:
Żacy (rocznik 2006 i młodsi) styl grzbietowy - 25 m
Dziewczęta:
1. Marta Czubik (SP 1) – 19,01 s
2. Aleksandra Czubik (SP 1) – 21,95 s
3. Ewa Masłowska (Pijarska SP) – 22,91 s
Chłopcy:
1. Szymon Kosmowski (SP 2) – 19,32 s
2. Jakub Drop (SP 2) – 20,42 s
3. Sebastian Chudzyński (SP 2) – 21,80 s
Rocznik 2005 styl grzbietowy - 25 m
Dziewczęta:
1. Laura Kruszczyńska (SP 1) – 18,66 s
2. Amelia Siejka (Pijarska SP) – 21,12 s
3. Zuzanna Markus (SP 1) – 22,11 s
Chłopcy:
1. Jan Świeszkowski (SP 2) – 19,84 s
2. Mateusz Wolski (Pijarska SP) – 20,33 s
3. Filip Deka (SP 1) – 20,77 s
Rocznik 2004 styl grzbietowy - 25 m
Dziewczęta:
1. Julia Wosiewicz (SP 1) – 17,09 s
2. Malina Wójcik (SP 1) – 19,56 s
3. Bogumiła Czubik (SP 1) – 19,91 s
Chłopcy:
1. Antoni Knera (SP 2) – 19,21 s
2. Antoni Linkowski (Pijarska SP) – 21,34 s
3. Szymon Mróz (SP 2) – 21,38 s
Rocznik 2003 styl grzbietowy - 25 m
Dziewczęta:
1. Aleksandra Zagawa (Pijarska SP) – 19,77 s
2. Maja Maj (SP 2) – 20,92 s
3. Wiktoria Kazuń (SP 1) – 20,93 s
Chłopcy:
1. Paweł Graczyk (SP 1) – 20,09 s
2. Szymon Pisarek (Pijarska SP) – 22,10 s
3. Wiktor Grzegorek (SP 1) – 22,36 s
Żacy styl dowolny - 25 m
Dziewczęta:
1. Marta Czubik (SP 1) – 18,81 s
2. Aleksandra Czubik (SP 1) – 20,56 s
3. Gabriela Kępka (SP 2) – 23,03 s
Chłopcy:
1. Szymon Kosmowski (SP 2) – 16,59 s
2. Jakub Drop (SP 2) – 21,00 s
3. Sebastian Chudzyński (SP 2) – 22,37 s
Rocznik 2005 styl dowolny - 25 m
Dziewczęta:
1. Laura Kruszczyńska (SP 1) – 16,67 s
2. Karolina Blus (SP 4) – 19,28 s
3. Amelia Siejka (Pijarska SP) – 21,85 s
Chłopcy:
1. Filip Deka (SP 1) – 17,80 s
2. Jan Świeszkowski (SP 2) – 19,79 s
3. Mateusz Wolski (Pijarska SP) – 20,09 s
Rocznik 2004 styl dowolny - 25 m
Dziewczęta:
1. Julia Wosiewicz (SP 1) – 15,32 s
2. Bogumiła Czubik (SP 1) – 17,21 s
3. Malina Wójcik (SP 1) – 18,00 s
Chłopcy:
1. Antoni Knera (SP 2) – 16,56 s
2. Konrad Kaźmierski (Pijarska SP) – 18,26 s
3. Miłosz Zagawa (Pijarska SP) – 18,27
Rocznik 2003 styl dowolny - 25 m
Dziewczęta:
1. Martyna Liberacka (Pijarska SP) – 19,64 s
2. Aleksandra Zagawa (Pijarska SP) – 19,86 s
3. Wiktoria Kazuń (SP 1) – 21,65 s
Chłopcy:
1. Paweł Graczyk (SP 1) – 17,18 s
2. Jakub Szczepaniak (SP 2) – 17,79 s
3. Wiktor Grzegorek (SP 1) – 18,08 s
Wyścig otwarty (rocznik 2003 i młodsi) styl klasyczny - 25 m
Dziewczęta:
1. Julia Wosiewicz (SP 1) – 21,55 s
2. Bogumiła Czubik (SP 1) – 23,87 s
3. Marta Czubik (SP 1) – 24,50 s
Chłopcy:
1. Paweł Graczyk (SP 1) – 21,53 s
2. Antoni Linkowski (Pijarska SP) – 21,84 s
3. Szymon Kosmowski (SP 2) – 23,10 s
Wyścig otwarty styl motylkowy - 25 m
Dziewczęta:
1. Julia Wosiewicz (SP 1) – 18,39 s
2. Laura Kruszczyńska (SP 1) – 21,41 s
3. Bogumiła Czubik (SP 1) – 22,61 s
Chłopcy:
1. Filip Deka (SP 1) – 23,41 s
2. Paweł Graczyk (SP 1) – 24,05 s
3. Antoni Linkowski (Pijarska SP) – 24,99 s
Wyścig otwarty styl dowolny - 50 m
Dziewczęta:
1. Julia Wosiewicz (SP 1) – 34,12 s
2. Laura Kruszczyńska (SP 1) – 37,50 s
3. Bogumiła Czubik (SP 1) – 39,23 s
Chłopcy:
1. Antoni Knera (SP 2) – 36,21 s
2. Paweł Graczyk (SP 1) – 40,37 s
3. Szymon Kosmowski (SP 2) – 40,57 s

Pływacy z „Jedynki” byli najlepsi komentarze opinie

  • Jurek - niezalogowany 2016-04-23 18:44:51

    [quote name="bez wąsów"]wszędzie burmistrz,skąd on ma czas,żeby być na każdej stronie?Zmieńcie nazwę na KALIŃSKI.24eu.[/quote]O to trzeba przyznać lowicz24 lubi promować władzę.bo na władzę nie poradzę.

  • bez wąsów - niezalogowany 2016-04-23 17:34:57

    wszędzie burmistrz,skąd on ma czas,żeby być na każdej stronie?Zmieńcie nazwę na KALIŃSKI.24eu.

  • Jurek - niezalogowany 2016-04-23 09:23:01

    [quote name="górczanka"]Czy te dwie stare baby na ostatnim zdjęciu muszą straszyć ? ani to ich zasługa tylko ciężka praca dzieci[/quote]Lansik nigdy nie zaszkodzi.

  • górczanka - niezalogowany 2016-04-23 08:44:19

    Czy te dwie stare baby na ostatnim zdjęciu muszą straszyć ? ani to ich zasługa tylko ciężka praca dzieci

  • Wąsate i mądre. - niezalogowany 2016-04-23 08:21:55

    Pani Iwona górska jak ładnie na zdjeciach ,ładniej od zwyciężców wygląda.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Moments for You - Fotografia

Moments for You - Pasja tworzenia wspomnień Fotografia okolicznościowa Fotografia rodzinna Fotografia niemowlęca i noworodkowa Fotografia ciążowa


Sklep Pompy - do domu,

Szukasz pompy do domu, centralnego ogrzewania, deszczówki czy np. studni? Zapraszamy do nowo otwartego sklepu z pompami - Łowicz ul. Warszawska 48..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama