Po raz kolejny Narodowe Czytanie w ZK w Łowiczu

Zza krat, kolejny Narodowe Czytanie Łowiczu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Portal lowicz24.eu 05/09/2019 10:00

Zakład Karny w Łowiczu po raz kolejny włączył się w prezydencką inicjatywę Narodowego Czytania polegającą w tym roku na czytaniu zbioru ośmiu nowel autorstwa klasyków polskiej literatury.

W warunkach izolacji penitencjarnej książka wypełnia nudę, łagodzi napięcie, odpręża. Może stać się doskonałą alternatywą na konstruktywną strukturalizację czasu wolnego podczas odbywania kary pozbawienia wolności. Dla niektórych osadzonych to właśnie książka pozwala łatwiej znieść warunki odosobnienia. Pogrążając się w lekturze można oderwać się od codzienności, dać sobie chwilę zapomnienia, uciec od trudnej rzeczywistości, w której w danym momencie się znalazło. To także możliwość nadgonienia braków edukacyjnych ucząc się np. języków obcych, czy chociażby samokształcenia.

Wzorem ostatnich lat – podczas których nasza jednostka penitencjarna czynnie uczestniczyła w Narodowym Czytaniu – także w tym roku przystąpiliśmy do czytania dzieł kolejnych narodowych wieszczy.

Warto przypomnieć, że łowicka jednostka penitencjarna uczestniczy w tym przedsięwzięciu od samego początku, za co była kilkakrotnie honorowana okolicznościowymi listami oraz okolicznościowymi pieczęciami NC z Kancelarii Prezydenta, a nawet okolicznościowymi wydawnictwami w postaci książek. Akcja w warunkach Zakładu Karnego w Łowiczu, począwszy od 2 września, polega na odczytywaniu codziennie przez osadzonych – za pośrednictwem zakładowego radiowęzła – jednej z nowel  składających się na ich zbiór. Na okoliczność przeprowadzenia akcji w warunkach więziennych wszystkie nowele zostały wydrukowana z podstrony internetowej Narodowego Czytania znajdującej się na portalu internetowym Kancelarii Prezydenta, a następnie obłożone jako całość w okładki przez zakładowego introligatora zatrudnionego w więziennej bibliotece oraz oznaczoneę okolicznościową pieczęcią i po zakończeniu akcji zasilą zbiór biblioteki zakładu karnego.

 

Po raz kolejny Narodowe Czytanie w ZK w Łowiczu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Operator Wózka Widłowego

Firma Procter & Gamble Centrum Dystrybucji w Sochaczewie poszukuje kandydatów na stanowisko: Operatorów Wózka Widłowego Obowiązki: • Załadunek..


Serwis, montaż klimatyzacja,

Firma KLIMANOVUM świadczy usługi z zakresu : -montaż i serwis klimatyzacji, rekuperacji -montaż chłodni,mroźni,komór chłodniczych i lad -serwis..


Serwis, montaż pomp ciepła

Klimanovum świadczy kompleksowe usługi w zakresie: - doradztwa - projektowania - wykonawstwa pomp ciepła do centralnego ogrzewania oraz..


Reklama
 Reklama