27°C bezchmurnie

Po raz trzeci nie było chętnych na przebudowę Sochaczewskiej i Dolnej

Inwestycje, trzeci było chętnych przebudowę Sochaczewskiej Dolnej - zdjęcie, fotografia

W Ratuszu z powodu braku ofert unieważniono trzeci przetarg na przebudowę Sochaczewskiej i Dolnej.

Kiedy niemal w połowie września w Urzędzie Miejskim w Łowiczu z powodu braku ofert unieważniono drugi przetarg na przebudowę Sochaczewskiej i Dolnej realizacja inwestycji stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Zdecydowano się przeprowadzić kolejne postępowanie, jednak i ono zakończyło się unieważnieniem.

Na niekorzyść realizacji przebudowy dwóch ulic w dzielnicy Korabka przemawia nie tylko brak oferenta, ale i czas. Końcówka roku to intensywny okres dla firm, które śpieszą się z wykonaniem powierzonych im zadań. Z tego też powodu nie biorą udziału w nowych postępowaniach przetargowych.

Zadanie polegające na wykonaniu nawierzchni na 230 m odcinku ulicy Sochaczewskiej, od skrzyżowania z ul. Poznańską do końca zabudowań najpewniej doczeka się realizacji w przyszłym roku. Inwestycja miała zostać połączona z przebudową 120-metrowego odcinka ulicy Dolnej, od Legionów do Lipowej.

Osiedlowe drogi obok nowych nawierzchni zyskałyby chodniki, wymienione zostałyby także krawężniki. Do zadania wykonawcy należałoby również wyregulowanie pionowych istniejących urządzeń podziemnych włazów żeliwnych i skrzynek zasuw wodociągowych.

Na przebudowę Sochaczewskiej zarezerwowano w budżecie 100 tys. zł, tyle ile na każdą z inwestycji obywatelskich. Przebudowa Dolnej pochłonie około 120 tys. zł.

Po raz trzeci nie było chętnych na przebudowę Sochaczewskiej i Dolnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się